Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Diego Ribas'tan bomba Pereira itirafı!

Fenerbahçe'ye iki yıl boyunca büyük yük olan Diego Ribas, ülkesi Brezilya'da Globo TV'ye konuk oldu. Diego Ribas, Vitor Pereira’nın çelişkilerle dolu olduğunu söyledi.

05.09.2016 09:37

Yeni takımı Flamengo'daki planlarından bahseden sambacı, transfer sürecini anlattı. İlk amacının her zaman önündeki ilk maçı kazanmak olduğunu söyleyen Diego, 50 dakikalık röportajında Fenerbahçe'yle ilgili sorulan sorulara ise şu cevapları verdi: "Türkiye çok karmaşık bir yer... Transferde ilk görüştüğüm kişi direkt kulüp başkan oldu. Bana, 'Seni takımımda istiyorum' dedi. Teknik direktörle (Ersun Yanal) konuşmadım bile. Hatta imzalar için İstanbul'a gittiğimde, koçun planları içinde yer almadığımı hemen anladım.

Başkana şikayet etti
Sonra teknik direktör değişti (İsmail Kartal). Futbolcularla koç-oyuncu ilişkisinden çok daha farklı bir ilişkisi vardı. Onunla neredeyse hiç konuşmadık. Daha sonra Portekizli bir teknik adam (Vitor Pereira) geldi. İnanılmaz bir egosu vardı. Ama söyledikleri asla birbirini tutmuyordu. Bana beni çok beğendiğini, oyunu benim üzerime kuracağını s öyledi. Sonra başkana beni istemediğini söyledi. Sonra bana geldi 'Başkan seni istemiyor' dedi. Sezon sonunda çalışmaya gittiğimde, 'Seni istemiyoruz. İdmanlara çıkamazsın' denildi."

"Çılgın rakamlardı, hayır diyemedim"
Diego Ribas, Globo TV'ye verdiği röportajında Brezilya'ya dönüş planlarını iki sene önce yaptığını aktarırken, "Ancak bu gerçekleşmedi. Ortaya çılgın rakamlar koydular ve beni bu fikrimden vazgeçirdiler. 'Hayır' diyemedim. Bu deneyim için pişman değilim; çünkü birçok şey öğrendim, yeni deneyimler elde ettim" şeklinde konuştu. Fenerbahçe, 5 milyon euro imza parası ödeyerek renklerine kattığı Diego'ya yıllık maç başılar ve primler de dahil olmak üzere 3.5 milyon euro ücret vermişti. (Fotomaç)

Yorumlar | 0
üye profil