Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Diego'nun problemi para değil

Diego Ribas'ın menajeri yönetimle dün bir araya geldi, mali konuların kendileri için birinci öncelik olmadığını söyledi.

14.04.2015 12:20

Kulüp binasında yapılan görüşmeye Baba Djair Ribas’ın ülkesinde bulunması nedeniyle Brezilyalı yıldızın diğer menajeri çağrıldı. Almanya’dan gelen Diego’nun temsilcisi, dertlerinin para olmadığını vurguladı, “İlerleyen dönemde mağduriyet yaşamamak için bunu yaptık. Diego Ribas’ın asıl sorunu oynamamak. Çözülmesi gereken konu bu” ifadelerini kullandı.

İki aylık ücretinin yatırılmaması sebebiyle Fenerbahçe Kulübü’ne ihtarname çeken Diego Ribas’ın menajeri İstanbul’a çağrıldı.

Babası Djair Ribas’ın yanısıra bir temsilcisi daha bulunan Brezilyalı futbolcu için toplantıya Almanya’daki yetkili  katıldı.  Djair Ribas ise ülkesinde olduğu için toplantıda yer almadı. Başkan Aziz Yıldırım ve Diego’nun menajeri son durumu masaya yatırdı, yıldız futbolcunun bu hareketinin camianın büyük tepkisini çektiği iletildi.

Brezilyalı oyuncunun temsilcisi ise dertlerinin para olmadığını belirterek bunun sadece profesyonel çerçevede yapılmış bir başvuru olarak değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti. Diego’nun daha önce bu tip durumla hiç karşılaşmadığı için ilerleyen dönemde mağduriyet yaşamamak ve hukuki haklarını koruyabilmek adına bu girişimde bulunduklarını vurguladı.

Ayrıca futbolcusunun tek derdinin oynamamak olduğunu kaydeden menajer, “Esas çözülmesi gereken konu bizce bu. Diego düzenli forma şansı bulamadığı için mutsuz” ifadelerini kullandı.

Yönetim kızgın

Bu arada yöneticilerin çoğunluğu Diego’nun  son davranışını tepkiyle karşıladı. Yöneticiler performans olarak zaten bekleneni veremeyen Brezilyalı oyuncunun bir de üstüne kulübe ihtarname çekmesinin kabul edilemez olduğunu savundular. Ancak Diego’dan çok bu işin altında Baba Djair Ribas’ın olduğu tespiti de yapıldı. Aynı zamanda futbolcunun menajerliğini de üstlenen baba Ribas’ın imza atılmadan önce de birçok özel talepte bulunduğu ve özellikle maddi konularda katı olduğu belirtildi. Yönetim bu başvuruda Djair Ribas’ın yönlendirmesinin büyük rol oynadığı görüşünde birleşti.

Alacakları ödendi

Sarı-lacivertli kulüp, Brezilyalı futbolcunun 300 bin euro tutarındaki alacağını dün itibariyle ödedi. Böylelikle Diego tek kuruş borcu kalmayan Fenerbahçe, FIFA tehlikesinden de kurtulmuş oldu.

2 gol attı

Spor Toto Süper Lig’de gol bulamayan Diego Ribas, Türkiye Kupası’nda çıktığı 4 maçta 2 gol attı. Brezilyalı yıldız 306 dakika sahada kaldığı maçlarda 1 de asist yaptı.

Yorumlar | 0
üye profil