Dick Advocaat Test Sonuçlarını Görünce Şaşırdı: Bu Takım 1.5 Sene Ne Yapmış

Dick Advocaat Test Sonuçlarını Görünce Şaşırdı: Bu Takım 1.5 Sene Ne Yapmış

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, futbolcuların test sonuçlarını görünce şaşkına döndü: Bu takım 1.5 sene ne yapmış?

Bilimsel uygulamalara önem vermeyen ve bilgisayar verilerini kullanmayan Pereira'nın aksine Dick Advocaat göreve gelir gelmez takıma hemen performans testleri yaptırdı. Sonuçları tek tek inceleyen Hollandalı hocanın ekibiyle yaptığı toplantıda, "Bu takım 1.5 sene ne yapmış! Oyuncuların tam olarak hazır duruma gelmesi 1 ayı bulur." dediği öğrenildi.

BENİM METOTLARIM ŞAMPİYONLUĞU GETİRİR

Fenerbahçe'de Vitor Pereira'nın izleri bir bir siliniyor. Portekizli teknik direktör, görev yaptığı dönemde bilimsel uygulamalara ve bilgisayar verilerine önem vermediğini açık bir şekilde ifade etmiş, "Benim metotlarım farklı. Zaten bunlar şampiyonluğu getirir." demişti.

Sarı-Lacivertli takımın yeni hocası Dick Advocaat ise tam tersi bir anlayışa sahip. Futbolculara uygulanan test sonuçlarına çok önem veren ve modern futbolda bunun bir gereklilik olduğunu belirten Hollandalı hoca, gelir gelmez futbolcuların durumuna baktı. Oyuncular her idmanda özel yelekler giyerken, izinde olan Dick Advocaat sonuçları tek tek inceledi ve hayrete düştü. Bireysel değerlerin beklenenin altında olduğunu gören Advocaat, ekibiyle yaptığı toplantıda reçeteyi yazdı.

Görüntülenme : 0 Yayınlanma Tarihi: 04/09/2016 11:24:29

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin