Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Dick Advocaat'ın gerçek adı ne?

Dick Advocaat'ın gerçek adı ne?

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, Medipol Başakşehir maçının ardından açıklamalarda bulundu. Öte yandan Advocaat'ın adıyla ilgili de söylentiler ortaya atıldı. İşte Advocaat'ın açıklamaları ve gerçek adı...

22.08.2016 12:45

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, Medipol Başakşehir maçının ardından açıklamalarda bulundu. Öte yandan Advocaat'ın adıyla ilgili de söylentiler ortaya atıldı. İşte Advocaat'ın açıklamaları ve gerçek adı...

Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü Dick Advocaat'ın gerçek adı tartışma konusu oldu. Dick Advocaat'ın nüfusa kayıtlı adıyla ilgili çeşitli söylentiler ortaya çıkarken Hollandalı teknik adam Dick Advocaat'la ilgili edinilen bilgi bu söylentilere de son noktayı koydu.

Lige Medipol Başakşehir karşısında aldığı 1-0'lık yenilgiyle başlayan Fenerbahçe'nin Hollandalı teknik direktörünü herkes Dick Advocaat olarak bilmekte. Ancak 68 yaşındaki çalıştırıcının gerçek ismi Dirk Advocaat. Dick ise ona verilen lakaplardan birisi. Diğer lakabı ise; Küçük General.

Tam adı Dirk Nicolaas Advocaat olan Hollandalı hoca tüm dünyada Dick Advocaat olarak anılıyor. Ancak hakkında bilgi içeren birçok yazıda tam adının Dirk Advocaat olduğu da belirtiliyor.

BAŞKANLA SİSTEM KONUŞACAĞIZ DEMEDİM
Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, Spor Toto Süper Lig'in ilk haftasında Medipol Başakşehir'e 1-0 mağlup oldukları karşılaşmanın sonucunun, rakiplerinin performansıyla fazla ilgisi olmadığını söyledi.

Advocaat, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, rakiplerinin bir şut atarak kazandığını vurgulayarak, "Bugün çok kötü oynamadık. Rakibimizin bir pozisyonu varken, biz 6-7 şans bulduk ama sonuçlandıramadık. Galibiyet için yeterince şans bulup kazanamadığımız için gerçekten çok üzgünüm. Bugün zor bir rakiple oynadık, pozisyonlarımız olmasa tamam diyeceğim ama var ve gole çeviremedik. Takımın başına geçeli 4-5 gün oldu, takım içinde her gün yeni şeyler görüyorum, öğreniyorum. Bu akşam aldığımız sonucun rakiple çok alakası olduğunu düşünmüyorum, burada bizimle ilgili bir mesele vardı. Bir hocanın en iyi özelliği takımının her maça nasıl çıkması gerektiğini bilmesidir, bunu iyi belirlememiz gerekiyor. Bir kez daha hatırlatmak istiyorum, görevimin başına geçeli 4 gün oldu." dedi.

"Takımda bir şeyler eksik"
Hollandalı teknik adam, Medipol Başakşehir'in yalnızca kontra ataklarla gol aramayı düşünen bir takım olduğunu belirterek, "Bu akşam sürekli bekleyen ve kontra atakla gol bulmaya çalışan bir rakibe karşı oynadık. Böyle bir takıma karşı 3. dakikada kalenizde golü görüyorsanız, karşılaşma tamamen istedikleri gibi oynayabilecekleri bir hale geliyor. İyi defans yapıyorlar ve 9 kişi topun arkasında bekliyorlar. Sonucu korumak için çok çalıştılar ve başardılar. Deplasmanda oynuyorsunuz ve böyle maçlarda oyunu biraz daha golsüz tutmanız gerekir. Oyun golsüz gitmeliydi ki rakip biraz daha üzerimize gelmek mecburiyetinde kalsın ama yediğimiz bu gol hiç iyi olmadı." diye konuştu.

Alınan sonuçtan dolayı oyuncularını suçlayamayacağını kaydeden Advocaat, "Bu durumu nasıl değiştirebiliriz diye çok iyi düşünmemiz gerekiyor. Oyuncuları suçlayamam, iyi bir sonuç almayı denediler ama takımda bir şeyler eksik. Ya o sertlik, keskinlik ya da fiziksel anlamda bir şeyler eksik. Belki de biraz da kalite olarak eksiklik olabilir. Tekrar söylüyorum aldığımız sonucun rakiple fazla alakası yoktu. Belki deplasman maçlarında stratejimizi değiştirmemiz gerekiyor. Oyun kurmaya çalışmak yerine rakibimizin bu işleri yapmasına izin vermeliyiz. Belki de deplasmanda onların yaptığını yapmaya çalışacağız." şeklinde konuştu.

"Başkanla sistemi konuşacağız demedim"
Dick Advocaat, hafta içinde yaptığı basın toplantısında, 'Başkan Aziz Yıldırım ile sistemi konuşacağım' yönünde bir açıklaması bulunmadığını ifade ederek, "Başkanla sistemi konuşacağız demedim. Benim yaptığım açıklama sistemle ilgili değil, transferle ilgiliydi. Ne mümkün ne mümkün değil onu konuşacağız dedim. Başkan da çok fazla transfer yapamayacağımızı biliyor, belki kiralama yoluna gideceğiz ya da başka bir çözüm bulacağız. Yaptığım açıklamanın sistemle ilgisi yoktu." açıklamasında bulundu.

Advocaat, 'Yerli bir yardımcı antrenörü ekibinize almayı düşünüyor musunuz?' şeklindeki bir soru üzerine, "Teknik kadroda 4 yıldır Fenerbahçe'de çalışan yerli bir antrenör bulunuyor." değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar | 0
üye profil