Devre arasında İtalya'ya gitmişti! Juventus'un radarında...

Devre arasında İtalya'ya gitmişti! Juventus'un radarında...
Yayınlanma Tarihi: 12.03.2019 14:55 | Değiştirme Tarihi: 12.03.2019 14:55

Devre arasında Alanyaspor'dan İtalya'nın Sassuolu takımına kiralık olarak transfer olan Merih Demiral, Juventus'un radarına girdi. 6.5 milyon Euro satın alma opsiyonuyla kiralanan Merih Demiral, başarılı bir performans sergiliyor.

İtalya Serie A takımlarından Sassuolo'nun devre arasında 6.5 milyon euro satın alma opsiyonu ile kiraladığı Merih Demiral'e, İtalyan devi Juventus'un kanca attığı iddia edildi.

Juventus, ara transfer döneminde Sassuolo'ya transfer olan milli futbolcu Merih Demiral'ı takibini sürdürüyor.

Bu sezon Portekiz ekibi Sporting'den kiralık olarak Aytemiz Alanyaspor kadrosuna katılan Merih Demiral, gösterdiği performansla büyük beğeni toplamıştı.

Devre arasında 3.5 milyon euro satın alma opsiyonu kullanılarak bonservisi Aytemiz Alanyaspor’a geçmişti. Bonservisi alındıktan sonra Sassuolo’ya 7 milyon euro satın alma bedeliyle kiralanan Merih Demiral için Juventus’un ilgisi devam ediyor.

Calciomercato'nun haberine göre Sassuolo'ya transferinden önce de Merih'i takip eden Juventus'un, 21 yaşındaki stoper için sezon sonunda girişimde bulunarak bonservisini Sassuolo'dan alabileceği ifade edildi.

Merih Demiral son 3 haftada takımının Serie A'daki tüm maçlarına ilk 11'de başladı ve 90 dakika sahada kaldı.