Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Derbinin faturası ağır oldu!

Derbinin faturası ağır oldu!

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Van Persie, Şenol Güneş ve Siyah Beyazlı futbolcu Dusko Tosic ile ilgili kararlarını açıkladı. Toplamda 3 kişiye 8 maç ceza verildi.

09.02.2017 21:07

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Fenerbahçeli futbolcu Van Persie, Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş ve Siyah Beyazlı futbolcu Dusko Tosic ile ilgili kararlarını açıkladı. 

Fenerbahçeli futbolcu Van Persie'ye, 3 maç men,

Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş'e, 1 maç men.

Beşiktaşlı futbolcu Dusko Tosic'e, 4 maç men cezası verildi.

Levent Nazifoğlu'na ceza yok

Hakem soyunma odası koridorlarındaki sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle PFDK'ya sevk edilen Galatasaraylı yönetici Levent Nazifoğlu'na ceza verilmedi. 

Beşiktaş'a 1 maç saha kapama, Metin Albayrak'a 4 ay 15 gün hak mahrumiyeti

Beşiktaş'a derbi mücadelesindeki saha olayları nedeniyle 1 resmi maçı kendi sahasında seyircisiz oynama cezası verildi. Hakemlere yönetlik hakareti ve saldırısı nedeniyle Beşiktaşlı yönetici Metin Albayrak'a 4 ay 15 gün hak mahrumiyeti cezası verildi. 

Para cezalarıGalatasaray'a Medipol Başakşehir maçında çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle 2 bin 500 TL,Beşiktaş'a derbi maçındaki çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin kupada 2. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 5 bin TL, Yine Beşiktaş'a, taraftarların merdiven boşluklarını boş bırakmaması ve bu eylemin aynı sezonda 2. kez gerçekleştirilmesi nedeniyle 25 bin TL,Dusko Tosic'e toplamda 71 bin TL,Şenol Güneş'e 13 bin TL, Metin Albayrak'a 150 bin TL, Fenerbahçe'ye derbi maçında taraftarların neden olduğu saha olayları nedeniyle 15 bin TL, Fenerbahçe'ye taraftarların neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat ve bu eylemin kupada 2. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 2 bin 500 TL, Yine Fenerbahçe'ye taraftarların merdiven boşluklarını boş bırakmaması ve bu eylemin aynı sezonda 3. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 35 bin TL, Van Persie'ye 19 bin 500 TL para cezası verildi. 

Yorumlar | 0
üye profil