Derbi sonrası Sergen Yalçın'dan Ozan Tufan'a jest

Şampiyonluk yolunda büyük öneme sahip Beşiktaş-Fenerbahçe karşılaşması ardından Beşiktaş Teknik Direktörü Seren Yalçın Ozan Tufan ile ilgili övgü dolu ifadeler kullandı. Ozan Tufan, 1-1 biten maçta 89. dakikada takımına 1 puanı kazandıran golü attı.

Yayınlanma Tarihi: 22.03.2021 10:26
Değiştirme Tarihi: 22.03.2021 10:26
Derbi sonrası Sergen Yalçın'dan Ozan Tufan'a jest

1-1 beraber sona eren Beşiktaş-Fenerbahçe karşılaşması ardından açıklama yapan Sergen Yalçın, mücadelenin 89. dakikasında ceza sahası dışından çok sert bir şut atarak topu ağlarla buluşturan Fenerbahçeli Ozan Tufan ile ilgili konuştu. Sergen Yalçın, 'Ozan gerçekten çok güzel bir gol attı, tebrik etmek lazım' dedi.

Şu an Beşiktaş'ın başında olan Sergen Yalçın ile Fenerbahçeli Ozan Tufan'ın yolları 2 yıl önce Alanyaspor'da kesişmişti. Fenerbahçe bekleneni karşılayamayan Ozan Tufan, o dönem Alanyaspor'a kiralanmış ve Sergen Yalçın ile resmen küllerinden doğmuştu. Tekrar Fenerbahçe'ye dönen Tufan, burada bambaşka bir kimliğe bürünmüştü.

SERGEN YALÇIN: ''OZAN'I TEKRAR FUTBOLCU OLDUĞUNA İKNA ETMEYE ÇALIŞIYORUZ''

Sergen Yalçın, Alanyaspor'da teknik direktörken Ozan Tufan için ''Ozan Tufan 13 aydır top oynamamış, çok dışarıda kalmış. Onu tekrar futbolcu olduğuna ikna etmeye çalışıyoruz.'' sözlerini kullanmıştı. Ozan ise Alanyaspor'da performansını arttırdıktan sonra Yalçın ile olan bir fotoğrafını paylaşıp ''Hatırlattı'' demişti.

Haber ile ilgili metin girin!.

Ozan Tufan'ın 24 Mayıs 2019'da paylaştığı bu fotoğraf, derbinin ardından tekrar akıllara geldi. Milli futbolcunun bu paylaşımına gelen ''Oysa herkes öldürür sevdiğini...'' yorumları dikkat çekti.

HEM OZAN HEM DE ALTAY'A TEBRİK

Öte yandan maç sonu hem Sergen Yalçın hem de Ersin Destanoğlu, derbide başarılı kurtarışlar yapan Altay Bayındır'ın da hakkını verdi. Sergen Yalçın, ''Maçı bitirecek pozisyonları fazlasıyla yakaladık. Altay'ı tebrik ediyorum. Müthiş toplar çıkardı.'' derken, Ersin Destanoğlu, ''Altay çok iyi oynadı, kendisini tebrik ediyorum.'' sözlerini kullandı.