Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Mustafa Denizli'den sert uyarı!

Galatasaray Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Beşiktaş maçı sonrası konuştu.

14.12.2015 22:42

Galatasaray Teknik Direktörü Mustafa Denizli, deplasmanda 2-1 kaybettikleri Beşiktaş derbisinin ardından sert açıklamalarda bulundu. Mustafa Denizli takımdaki sorunlar için, "İçeriden çözemezsek gerekirse dışarıdan çözeceğiz ama çözeceğiz" ifadesini kullandı.

Mustafa Denizli'nin maç sonu ilk açıklamaları şöyle:

"İlk yarıda kötü oynadık. Kendi içimizde bir şeyler yaratmaya çalışıyoruz. Alternatif bulamayınca kendi içimizde yaratmaya çalışıyoruz. Bu zaman zaman sıkıntı yaratıyor. İkinci yarıda oyunu dengeledik. Öyle veya böyle bir gol bulduk. Gol sonrası dakikalar hep tehlikelidir. Bu sezon yediğimiz, bize yakışmayan demeyeceğim ama futbolun içerisinde olan talihsiz bir gol."

"İçeriden çözemediğimiz sorunları gerekirse dışarıdan çözeceğiz"

"Buraya geldiğimiz zaman burası sorunsuz gül bahçesi değildi. Dediğimiz her şeyi yapacağız. Bunu bilerek göreve başladım. Bugün Beşiktaş maçından sonra söylediğim bu sözü zamanı gelince tekrar edeceğiz. Ne Galatasaray pes eder, ne de ben pes ederim. Avantaj olabilecek bir maçı kaçırdık. İçeriden çözemediğimiz sorunları gerekirse dışarıdan çözeceğiz ama çözeceğiz. Bunlar kayıp maçlardır olabilir, hayatımda tüm derbileri kazanarak şampiyon olmadım. Bu tablo değiştir, değişecektir. Pas hatasını bile aşan hatalar yaptık."

"Bir oyun nasıl kıymık kıymık kesilir, biz görürüz"

"Oyunu yöneten hakem arkadaşımıza da bir şey söyleyeceğim, herkes atlar ama ben atlamam. Bir oyun nasıl kıymık kıymık kesilir, biz görürüz, herkes atlar ama biz görürüz. Çok mükemmel hakemler değiller ama güven duyduğumu söyledim, inşallah bu devam eder. 90 dakikada nelerin çalınıp çalınmadığını biz biliriz. Hakem ofsayttan gol mü attı? Hayır ama neticeye tesir etmeyen gibi görünen, oyuncuyu kızdıran kararlar oldu. Hakem değilim ama bu pozisyonları hakemden iyi bilirim. Umarım ileride hakemlerle ilgili daha değişik şeyler söylemeyiz. Hakem hata yapar, bu normal ama farklı amaçlarla çalınan ve çalınmayan düdükler olursa olay başka yere kayar. Beşiktaş bu ülkenin en güçlü takımlarından bir tanesi. Buradan sürpriz çıkmaz, her sonuç normal."

"Hiç kimse bizsiz yürüyemez"

"Bu günleri öyle veya böyle geçeceğiz. Hiç önde yarış götürmedim ben, hep arkadaydım. Son şampiyon olduğum zaman takımımla ilk yarıyı 6. sırada bitirdim. Hiç kimse bizsiz yürüyemez. Hep arkalarına dönüp bakacaklar, biz varız. Biz sadece önümüze bakacağız. Bunu önümüzdeki günlerde yine konuşacağız."

Mustafa Denizli'nin basın toplantısındaki açıklamaları ise şöyle:

Spor Toto Süper Lig'in 15. haftasındaki derbi maçta Beşiktaş'a 2-1 yenilen Galatasaray'ın teknik direktörü Mustafa Denizli, zirvenin 9 puan gerisinde kaldıklarını ancak bunun kapatılabilecek bir fark olduğunu söyledi. Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Mustafa Denizli, derbinin özellikle ilk yarısını kötü oynadıklarını ancak ikinci yarıda daha iyi olduklarını belirtirken, "Devre yaklaşırken Beşiktaş'ın 9, Fenerbahçe'nin ise 8 puan gerisine düştük. Bu, Galatasaray için çok önemli bir puan farkı değildir. Bu farkın çok önemli olmadığını ben tüm hayatım boyunca yaşadım, bu yıl da yaşayacağız" dedi.

Beşiktaş karşısında puanlar almak için sahaya çıktıklarını anlatan Mustafa Denizli, bazı pozisyonlarda sıkıntıları olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi:

"Önümüzdeki dönemde, bu eksiklerimizi nasıl telafi edebileceğimize bakacağız. Bizim artık geriye dönüp bakacak durumumuz yok. Rakiplerimiz, biz olduğumuz sürece geriye bakmak zorunda. Bizim için tek istikamet var. Hayatım boyunca yaşadığım şampiyonluklarda, bu pozisyonlarda bulundum. Son kazandığım şampiyonlukta, ilk yarı sonunda 6. sırada yarışın içine girmiştim. Bu yarışta hep olduk. Tüm imkanlarımızı zorlayarak kullanmaya çalışıyoruz. Bazı alternatif arayışları bizi tatmin etmiyor. İlk yarıyı, düşündüğümüzün bir miktar gerisinde tamamlayabiliriz ama bu yarışın içinde kalacağız. Biz olmadan yarış olmaz. Bunu ilerleyen dönemde hep beraber yaşayacağız. Biz bu yarışın dışında kalmayız. Galatasaray camiası hiçbir şekilde endişeye düşmesin. Ligde uzun bir dönem daha var. Birlikte yaşayacağız ve göreceğiz."

Galatasaray'da kolay bir göreve talip olmadığını dile getiren Denizli, "Burası dikensiz gül bahçesi diye gelmedik. Her şey iyi giderken de başlamadık. Sıkıntılı bir dönem yaşandı ve bu noktaya gelindi. Bunlar da benim ilk kez karşılaştığım görüntüler değil. Saha içinde ve dışında bu işe ömrümün tamamını verdim. Zorlanacağımız günler olacak ve bunları aşacağız" değerlendirmesinde bulundu.

"Hakemle ilgili düşüncelerim hiç müspet değil"

Mustafa Denizli, karşılaşmanın hakemi Mete Kalkavan'ın yönetimine eleştirilerde bulundu. Teknik adamlık hayatında hakemle ilgili çok nadir bahsettiğini aktaran Denizli, "Benim hayatım futbolun içinde geçti. Hakemin düdüğü hangi nefesle, hangi amaçla çaldığını anlarım. Hakem değilim ama hakemden daha iyi değerlendiririm. Benim yıllarca yaşamışlığım var. Diyeceksiniz ki, penaltıyı mı vermedi, ofsaytı mı kaldırmadı. Bir takımı lime lime etmek için bunlara gerek yok. Oyunu belli yerlerinde akışı kesmek, oynatmak veya oynatmamak, oyuncu sinirlendirerek durumu daha farklı mecralara taşıyabilir. Hakemle ilgili düşüncelerim hiç müspet değil" ifadelerini kullandı.

Karşılaşmaya beraberlik hedefiyle mi çıktıkları yönündeki bir soru üzerine, teknik adamlık hayatında hiçbir zaman böyle bir amaçla maça çıkmadığını vurgulayan Denizli, "Beraberliklerin bana yaradığı maçlar olmuştur ama bir büyük takımın hedefi asla beraberlik olamaz. Buna dönük hazırlık da yapamayız. Beşiktaş bizden daha başarılı ofansif girişimlerde bulundu. Takımımın ikinci yarıdaki dönüşü bizim için artı puandı. Attığımız golden sonraki süreyi iyi atlatabilseydik, bizim için daha rahatlatıcı olabilirdi ama sıcağı sıcağına golü yedik" yanıtını verdi.

Transfer konusundaki çalışmalara değinen sarı-kırmızılı teknik adam, "Tüm şartları değerlendiriyoruz. Bunun çalışmasını yapıyorum. Her geçen gün bir aşama kaydettiğimiz bir süreçteyiz. Şu anda bu manadaki çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor" dedi.

Burak Yılmaz'ın sakatlığı

Mustafa Denizli, karşılaşmanın henüz ilk yarısında sakatlanarak oyundan çıkmak durumunda kalan Burak Yılmaz'ın durumuna değinerek, "Burak'ın fedakarlıkta bulunarak, oynadığını söylemiştim. Bir sorun yaşıyor ancak bu akşamki sakatlığı aynı bölgede değil. Bu dönemi, Burak'ın çok sağlıklı dönüşüne kadar en iyi şekilde değerlendireceğiz" diye konuştu.

Maçın hemen başlangıcında Olcan Adın, Umut Bulut ve Bilal Kısa'yı ısınmaya göndermesine değinen Denizli, "Oyun başlamadan önce yayıncı kanaldan saha görüntülerini takip ediyordum. Bir ara doktorumuz Burak'la ısınma döneminde birkaç dakika görüşme yaptı. Sonra doktorumuzu çağırıp konuyu sordum ve o da aralarındaki konuşmadan bahsetti. Esasında oyun başlarken Umut'u ısınmaya tek gönderecektim ancak Burak'ın oyunda dikkatini çekmemek için yanında 2 oyuncuyla gönderdim. Orada amaç Burak'tı" şeklinde görüş belirtti.

Yorumlar | 0
üye profil