Deniz Ateş Bitnel canlı yayında Trabzonsporlu taraftarlardan özür diledi

TV100 ekranlarına başlayan VAR Odası programında konuşan Deniz Ateş Bitnel, sosyal medyanın gündemine oturdu. Trabzonspor taraftarlarından özür dilen Deniz Ateş Bitnel'in açıklamaları Trabzonlu taraftarlar tarafından yeterli bulunmadı. Gündeme gelen haberin ardından Deniz Ateş Bitnel kimdir? sorusunun yanıtı merak edildi.

Yayınlanma Tarihi: 16.01.2021 11:48
Değiştirme Tarihi: 16.01.2021 11:48
Deniz Ateş Bitnel canlı yayında Trabzonsporlu taraftarlardan özür diledi

2016 yılında oynanan Galatasaray Trabzsonspor mücadelesinde verdiği kararlarla olay yaratan Deniz Ateş Bitnel, maçın ardından görevi bırakmak zorunda kalmıştı. Eski FIFA kokartlı hakem Deniz Ateş Bitnel, TV100 ekranlarında yayınlanmaya başlayan spor programı VAR Odası'nda, o günkü olaya dair açıklama yaptı ancak bu yeterli bulunmadı. 

Deniz Ateş Bitnel programda, 'O müsabakada en çok maduriyet yaşayan ben ve ailem dedim ama üzülen taraftarlardan, sadece onlardan özür diliyorum' dedi. 

Deniz Ateş Bitnel'in bu açıklamaları, Trabzonsporlu taraftarların tepkisine maruz kaldı. Pek çok kişi, o anlara dair görüntüleri paylaştı ve tepkilerini dile getirdi. 

Öte yandan Twitter'ın gündeminde tv100BOYKOT etiketiyle birlikte DenizAteşBitnel ve ErtemŞener etiketleri de TT listesine girdi.

GALATASARAY-TRABZONSPOR MAÇINDA NELER OLMUŞTU?

Deniz Ateş Bitnel, 2016 yılında yönettiği olaylı Galatasaray - Trabzonspor maçında gösterdiği kırmızı kartlar nedeniyle ağır bir şekilde eleştirilmiş, ardından da hakemliği bırakmak zorunda kalmıştı.

Maç sırasında gösterdiği bir kırmızı kartın ardından Trabzonsporlu Salih Dursun'un, Bitnel'in eline vurarak kırmızı kartı alması ardından kendisine 'kırmızı kart' göstermesi sadece Türkiye değil, dünya basınında da gündem olmuştu.

Trabzonspor taraftarı o maçın ardından Deniz Ateş Bitnel'e büyük tepki göstererek, kasıtlı olarak haklarının yendiğini iddia etmişti.

Hakemlik kariyerini sonlandırmasının ardından konuyla ilgili açıklamalar yapan Bitnel, Salih Dursun'un o hareketi nedeniyle hakemlik kariyerinin bittiğini söylemişti.

O maçta Deniz Ateş Bitnel, Salih Dursun dahil 4 Trabzonsporlu futbolcuya kırmıza kart göstermişti.