Demirören'den teknik direktörlük kararı için ilk sinyal

Demirören'den teknik direktörlük kararı için ilk sinyal
Yayınlanma Tarihi: 04.01.2016 23:12 | Değiştirme Tarihi: 04.01.2016 23:12

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile TFF Başkanı Yıldırım Demirören, teknik direktör değişikliğini değerlendirdi. TFF Başkanı Demirören, "Federasyon olarak limitleme yapma hakkımızın olduğunu düşünmüyorum" dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, futbolda  yaşanan kısa süreli teknik direktör değişikliklerini doğru bulmadığını söyledi.

Bakan Kılıç, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım  Demirören ve PTT 1. Lig'de mücadele eden kulüplerin başkanlarını kabul etti.

Kabul öncesi gazetecilerin sorularını cevaplayan Kılıç, kulüp  başkanlarının seçilerek göreve geldiğine dikkati çekerek, "Beraber çalışmak  istedikleri teknik ekibi belirleme hakkında tercihte bulunmak doğal olarak  hakları. Ancak şahsi fikrim; 4-5 günde, bir haftada bu tip değişiklikler doğru  şeyler değil. Daha programlı bir şekilde işletilmesi gereken süreçler diye  düşünüyorum" diye konuştu.

Sporda başarının yakalanması için istikrarın önemine işaret eden  Kılıç, şöyle devam etti: "Bir takım insani ilişkilerin dikkatli yönetilmesi gerekir. Ancak aynı  zamanda ince bir çizgi var burada. Futbolun üst yönetimi olan federasyonun da bu  konuda toplantısı olacak. Bu anlamda onlara da kolaylıklar diliyorum. Herkese  burada sorumluluk düşüyor. Ortaya konabilecek şeyler de bellidir. Bunu tasvip  edersiniz, etmezsiniz, doğru bulursunuz, bulmazsınız. Bunu da açıkça dile  getiriyoruz. Bu kadar kısa sürede değişiklikler doğru şeyler değil. Daha  istikrarlı, daha programlı bir sistemin, sürecin olması gerektiğini düşünüyorum."

Demirören: "Yapılan hareketi tasvip etmiyorum" 

 TFF Başkanı Demirören ise kulüplere teknik direktör değişikliği  konusunda sınırlama getirilmesini doğru bulmadığını bildirdi. Demirören, "Bir kulübün saat başı, haftada bir hoca değiştirmesi kabul  edilir bir şey değil ama kulübe seçilerek gelmiş, kendi bütçesini harcayan kişi.  Bunlar camia... Onun için federasyon olarak limitleme yapma hakkımızın olduğunu  düşünmüyorum" değerlendirmesinde bulundu.

"En fazla hocalarda limitleme yapabiliriz" diyen Demirören, şunları  kaydetti: "Hoca değiştirmek için kulüplere limitleme yapılmasına inanmıyorum ama  yönetim kurulu olarak bunu tartışacağız. Dediğim gibi camiaları yönetenlerin,  seçilerek gelmiş kişilerin, kendi tercihleridir, haklarıdır. Fakat yapılan  hareketi de tasvip etmiyorum."