Demba Ba'dan Pascal'a gönderme

"Şampiyon olursak, bütün taraftarlarımızı sabah namazına Sultanahmet Camii'ne bekliyorum. Biz uğraşıp şampiyon olduktan sonra onlar da bir sabah erken kalksınlar artık"

Yayınlanma Tarihi: 03.02.2015 17:51
Değiştirme Tarihi: 03.02.2015 19:21
Demba Ba'dan Pascal'a gönderme

Beşiktaş'ın Senegalli forveti Demba Ba, sezon sonunda şampiyon olmaları halinde kutlama için taraftarları Sultanahmet Camii'ne beklediğini söyledi. FourFourTwo Dergisi'ne çarpıcı açıklamalarda bulunan yıldız futbolcu, Beşiktaşlılık duruşu konusunda bir fikrinin olduğunu vurgulayarak, "Beşiktaşlı doğarsın, Beşiktaşlı da ölürsün! Hepsi bu kadar" ifadesini kullandı. "Şampiyon olursak bütün taraftarlarımızı sabah namazına Sultanahmet Camii'ne bekliyorum. Ama özellikle sabah namazına. Biz o kadar uğraşıp şampiyon olduktan sonra onlar da bir sabah erken kalksın artık" diyen Demba Ba, zamanı olması halinde taraftarlarla ilgilendiğini, onları mutlu ettiğinde kendisinin de mutluluk yaşadığını dile getirdi.

Hak ediyoruz


Beşiktaşlıların haricinde şampiyon olacaklarına inanan kimsenin olmadığını ifade eden Demba Ba, "Bence hak ettiğimiz saygıyı görmüyoruz. Galatasaray ve Fenerbahçe yaptıklarıyla daha fazla takdir görüyor. Stat konusunda yaşadıklarımız düşünüldüğünde daha fazlasını hak ettiğimizi düşünüyorum. Böyle olmamalıydı" diye konuştu. Henüz yüzde 100 performansla oynayamadığına dikkati çeken Demba Ba, şu an yüzde 70'te olduğunu kaydederek sözlerini şöyle tamamladı:

Liverpool'u mutlaka elemeliyiz


"Liverpool'a karşı en son oynadığımda takımım 2-0 kazanmıştı. Liverpool'a 8-0 kaybeden Beşiktaş kadrosu artık tamamen değişti. Ben de değiştim, artık Chelsea'nin oyuncusu değilim. Onları elemek, onları alt edebilmek bizim için çok önemli bir görev. Tek motivasyon kaynağımız bu." Beşiktaş'ın eski futbolcusu Pascal Nouma için taraftarların diskoya götürmesi yönünde tezahürat yaptığının hatırlatılması üzerine Senegalli oyuncu, kendisinin onları Allah'a götürdüğünü ve bunun daha güzel olduğunu ifade etti.

Bilic'i çok sevdim


Demba Ba, takım ve oyuncu kalitesinin şampiyonluk mücadelesinde kendilerine avantaj sağladığını söyledi. Teknik direktör Bilic'in ligin en iyi çalıştırıcısı olduğunu savunan Demba Ba, "Onu da Beşiktaş'ı da çok sevdim. Taraftarlarımızın şampiyonluk beklentilerinin farkındayım. Bu sezon iyi şeyler yapıyoruz, önümüzdeki sezon bu daha da iyi olacak" dedi.
İlgili Sayfalar: Spor