Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Demba Ba Beşiktaş'a geri dönmek istiyor!

Beşiktaş'ta oynadığı dönem attığı gollerle taraftarların gönlünde taht kuran Demba Ba, sakatlığını atlattıktan sonra siyah beyazlı takıma dönmek istediğini açıkladı.

27.10.2016 11:03

Chelsea’den geldiği 2014-15 sezonunda tüm kupalarda 27 gole imza atan, daha sonra rekor fiyata satılarak kasayı da dolduran Demba Ba, Beşiktaş'ı değerlendirdi.

Haber ile ilgili metin girin!.

İşte Senegalli'nin açıklamaları: “Beşiktaş'ı unutmak mümkün mü? Burada çok güzel günler geçirdim. Taraftarı çok özledim. Dünyada böyle taraftar görmedim. Bu kadar sevilmek çok güzel bir şey, bana büyük sevinç yaşatıyorlar. İstanbul benim evim, fırsat buldukça buraya gelmeye devam edeceğim.”

Arena özlemi
“Vodafone Arena'yı ilk gördüğümde çok şaşırdım. İnanılmaz bir havası, ortamı var. Tek üzüldüğüm, pişman olduğum şey; bu statta oynayamamak. Keşke Beşiktaş'taki gollerimi Vodafone Arena'da atabilseydim. Türkiye'de benim için sadece Beşiktaş var. Fiziksel olarak iyi duruma geldiğimde yeniden Beşiktaş'a dönmeyi isterim. Bizim dönemde de şampiyon olabilirdik ama şans yanımızda değildi. Geçen sezonki şampiyonluk kesinlikle hak edilmiş bir başarı. Bu sezon da en büyük aday Beşiktaş, yine şampiyonluk bekliyorum.”

Cenk'i de övdü
Sezona suskun başlayan ancak tutukluğunu üzerinden atan Aboubakar'ı yorumlayan Demba Ba, güvenoyu verdi. Ba, “Aboubakar, üst düzey bir oyuncu. Çok katkı sağlayacağını düşünüyorum. Cenk gibi bir profesyonel olması zaten takımımızın en büyük artılarından. Aboubakar, en az Gomez kadar etki yapacak bir golcü” dedi.

Takımdan ayrılan Gomez ve Sosa için ise Ba, “Herkesin seçimi kendisini bağlar. Bazen şartlar istemeseniz de sizi seçmeye zorlar. Doğru veya yanlış zaman gösterir” yorumunu yaptı. 

Yorumlar | 0
üye profil