De Jong'un 2018 planı

De Jong'un 2018 planı

Galatasaray’da göstereceği performansla yeniden formasına kavuşmayı hedefleyen Hollandalı Nigel de Jong 'un asıl planı ise milli takıma Dünya Kupası’yla veda etmek.

Hollanda Milli Takımı kadrosuna son olarak 31 Mart 2015’te İspanya ile oynanan hazırlık maçında alınan Nigel de Jong, Galatasaray’da göstereceği performansla yeniden formasına kavuşmayı hedefliyor. Tecrübeli futbolcunun asıl planı ise milli takıma Dünya Kupası’yla veda etmek.

Transferin son gününde Los Angeles Galaxy’den Galatasaray’a transfer olan Nigel de Jong, çıktığı ilk 2 idmanda hırsı ve enerjisiyle dikkat çekti.

Ligdeki ilk sınav olan Kayseri maçında ilk 11’e girmesine kesin gözüyle bakılan 31 yaşındaki oyuncunun bir planı daha var.

Hollanda Milli Takımı kadrosuna son olarak 31 Mart 2015 tarihinde İspanya ile oynanan hazırlık maçında alınan ve o mücadelede kulübede oturan De Jong, Galatasaray’daki performansıyla milli takıma kesin dönüş yapmanın hesapları içinde. Hollanda’nın mevcut aday kadrosuna da dahil edilmeyen tecrübeli ön libero, hem istikrarlı performansı hem de takım arkadaşı Wesley Sneijder’in yardımıyla bu hedefini gerçekleştirmeyi düşünüyor.

2018 Dünya Kupası sırasında 33 yaşının sonlarına gelecek olan De Jong, bu turnuvada boy gösterip, milli takım sahnesine veda etmeyi planlıyor. Galatasaray’ın teknik heyeti ise bu hedef doğrultusunda yıldız futbolcunun gösterdiği azim ve istekten oldukça memnun görünüyor.

Görüntülenme : 171 Yayınlanma Tarihi: 03/09/2016 11:23:11

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin