Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Buffon'un rekoru kırılacak mı?

Buffon'un rekoru kırılacak mı?

Manchester United, yıldız kalecisi David de Gea'yı elinden çıkarmak için, Real Madrid'den rekor kırmasını istedi. İngiliz basınına göre United yönetimi, De Gea'yı futbol tarihinin en pahalı kalecisi etiketiyle satmak istiyor. Real yönetimi ise Gianluigi Buffon'a ait 45 milyon Euro’luk rekoru kırmakta isteksiz.

11.08.2015 20:41

David de Gea, Real Madrid'e transfer olacak mı olmayacak mı? Bu sorunun yanıtı hala netleşmiş değil. De Gea’nın hedefi, kariyerine Real Madrid'de devam etmek. Ancak United yönetimi, yıldız kaleciye kolaylık sağlamak niyetinde değil.

İngiliz basınına göre menajer Van Gaal, De Gea'nın ancak rekor bir transferle takımdan ayrılmasına razı. Bugüne dek bir kaleci için en yüksek bedeli, Gianluigi Buffon'u 45 milyon Euro karşılığında renklerine katan Juventus ödemişti. Keylor Navas'ın sezon öncesi gösterdiği performanstan memnun olan Real Madrid yönetimi ise De Gea için bu kadar yüksek bir bedel ödemek istemiyor. Zira De Gea, sezon sonunda serbest kalacak.

United'a son olarak 28 milyon Euro önermeye hazırlanan Real, olumsuz yanıt alması halinde, sezonu Navas ile geçirip; gelecek sezonun başında De Gea'yı bedelsiz olarak kadrosuna katmanın hesaplarını yapıyor.

Yorumlar | 0
üye profil