Darüşşafaka Doğuş son sınavda Maccabi'ye karşı

Darüşşafaka Doğuş son sınavda Maccabi'ye karşı

Darüşşafaka Doğuş, 2016 - 2017 basketbol sezonu öncesi son hazırlık maçını 4 Ekim TSİ 21:00'de, Tel Aviv'de Maccabi Tel Aviv ile yapacak.

Maccabi Tel Aviv, Darüşşafaka Doğuş'un bu yıl transfer edilen ünlü baş antrenörü David Blatt'in uluslararası üne kavuştuğu ve birçok başarıya ulaştığı takım olmasıyla da Daçka için önemli bir kulüp. Blatt, Maccabi'yle 2014'te Euroleague şampiyonu, ayrıca beş kez İsrail Ligi ve altı kez de İsrail Kupası şampiyonu oldu. İki takım geçen sezon Turkish Airlines Euroleague sezonunda iki kez karşılaştı ve bu maçlar Daçka açısından sezonun dönüm noktası oldu. Tel Aviv'de rakibini 84-73 yenen Daçka, İstanbul'da rakibine 66-70 yenilmesine karşın Top 16 vizesi aldı. Yarınki Maccabi maçında, sakatlıkları sürmekte olan Semih Erden, Ersin Dağlı, Marcus Slaughter ve Mehmet Yağmur forma giymeyecek.

Blatt: "Üst düzey bir maçla hazırlık dönemimizi tamamlıyoruz"

Son hazırlık maçları hakkında açıklama yapan Darüşşafaka Doğuş Baş Antrenörü David Blatt, şunları söyledi: "Çok önemli bir salonda, çok üst düzey bir maçla hazırlık dönemini tamamlayacağız. Tel Aviv'de çok ateşli bir seyircinin bizi beklediğini tahmin ediyorum. Bu, Maccabi'nin sezon açılışı ve aynı zamanda takım tarihinin en ünlü oyuncularından Anthony Parker'ın Maccabi'nin Şöhretler Müzesi'ne kabul edileceği maç. Seyircilerin de bu sembol isme saygı amacıyla tribünleri dolduracağını düşünüyorum. Darüşşafaka Doğuş'un geçen sezon Euroleague'de Maccabi'yle çok dikkat çeken iki maç oynadığını biliyorum. Maccabi'nin bu iki maçı unuttuğunu pek sanmıyorum. Aynı zamanda, benim için onca yıl çalıştığım, çok sayıda başarıya ve unutulmaz ana tanıklık ettiğim yere dönmek her zaman özel. Orası benim evim ve bu nedenle ayrıca mutluyum. Tel Aviv'de 4 oyuncumuz olmadan oynayacağız. Semih Erden ve Ersin Dağlı bizimle seyahat etmiyor. Mehmet Yağmur ve Marcus Slaughter ise Tel Aviv'e geldi; ama bu akşam maçta forma giymeyecekler."

Görüntülenme : 0 Yayınlanma Tarihi: 03/10/2016 16:39:46

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin