Danny Rose kimdir, kaç yaşındadır? İşte Trabzonspor'un ilgilendiği Danny Rose'un kariyeri

Tottenham'dan ayrılmaya sıcak baktığını belirten Danny Rose için sıcak bir gelişme yaşandı ve Trabzonspor'a gelebileceği iddia edildi. Ara transfer dönemi için Trabzonsporlu taraftarları heyecanlandıran bu gelişme sonrasında, internet üzerinden Danny Rose hakkında araştırmalar başladı. Peki, Danny Rose kimdir, kaç yaşındadır? İşte Trabzonspor'un ilgilendiği Danny Rose'un kariyeri.

Yayınlanma Tarihi: 06.01.2021 09:30
Değiştirme Tarihi: 06.01.2021 09:30
Danny Rose kimdir, kaç yaşındadır? İşte Trabzonspor'un ilgilendiği Danny Rose'un kariyeri

Trabzonspor'un ara transfer döneminde kadrosuna katmaya çalışacağı isimler arasında yer alan Danny Rose hakkında bilgiler araştırılıyor. Deneyimli futbolcunun Tottenham'dan ayrılmaya yakın olduğu ve Trabzonspor'a gelebileceği konuşuluyor. Peki, Danny Rose kimdir, kaç yaşındadır? İşte Trabzonspor'un ilgilendiği Danny Rose'un kariyeri

DANNY ROSE KİMDİR?

Danny Rose, 2 Temmuz 1990 yılında İngiltere'nin Doncaster şehrinde dünyaya geldi. Futbol hayatına Leeds United'da başlayan Rose, 2007 yılında Tottenham'a katıldı. Sırasıyla Watford, Peterborough, Bristol City ve Sunderland'e kiralanan Rose, 2013 yılından itibaren Tottenham'da düzenli olarak forma şansı buldu ve İngiltere A Milli Takımı'na kadar yükseldi.

Aralıksız geçen 7 yılın ardından daha fazla forma şansı bulmak için takımdan ayrılan Rose, geçtiğimiz sezonun devre arasında 2 milyon euro karşılığında Newcastle'a kiralandı. Newcastle United'da çıktığı 13 maçta skora katkıda bulunamayan Rose, Jose Mourinho'nun gözüne giremedi ve Tottenham'a döndüğünde A Takım kadrosunda yer almadı. 

Bu sezon U23 Takımı'nda 2 maça çıkabilen Rose'un takımdan ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyor. İngiltere A Milli Takım formasını 29 kez giyen Rose, milli forma altında skora katkı yapamadı. Profesyonel kariyerinde 283 maça çıkan tecrübeli oyuncu 11 gol attı, 16 asist yaptı.