Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Daha iyi olacağız

Daha iyi olacağız

“Rio’da olimpiyat ortamını ilk kez soluyan sporcularımız oldu. Burada kıl payı madalya kaçıranların Tokyo’da madalya aldığını göreceksiniz. Sporda köklü hamleler yapıyoruz”

20.08.2016 02:09

“Rio’da olimpiyat ortamını ilk kez soluyan sporcularımız oldu. Burada kıl payı madalya kaçıranların Tokyo’da madalya aldığını göreceksiniz. Sporda köklü hamleler yapıyoruz”

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Rio'da SABAH'a özel açıklamalar yaptı Türkiye'nin 21 branşta ilk kez bu olimpiyatlarda temsil edildiğini vurgulayan Bakan Kılıç, 2020 Tokyo'da çok daha iyi başarılara imza atacaklarını vurguladı. Kılıç'ın satır başları şöyle: "Artık dünya standartlarında bir hazırlık süreciyle sporcularımızı hazırlıyor ve motive ediyoruz. Bu iş böyle bir çırpıda hemen istediğimiz anda olmuyor. Son yıllarda sportif olarak çok köklü değişiklikler yaptık. Spor federasyonlarının daha fazla sporla ilgilenmesi gerekiyor. Onlara da teşvik edici çalışmalarımız olacak."HİÇBİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK"Burada madalya alanlar Tokyo'da daha iyi sonuçlar alacaktır. Kıl payı madalyayı kaçıranların madalya almış olduğunu göreceğiz. Başarıya giden yolun ne olduğunu biliyoruz. 21 branş, ilk kez gelinen branşlar... Olimpiyat ortamını ilk kez soluyan sporcularımız oldu. Dünyanın gıptayla baktığı tesislerde sporcularımızı yetiştiriyoruz. FETÖ terör örgütüyle alakalı çalışmalarda da daha derinlere iniyoruz... Her alanda olduğu gibi sportif alanda da artık Türkiye'de hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.TECRÜBESİNDEN FAYDALANACAĞIZ"Küba kökenli milli atletimiz Yasmani Capello Escobar 400 metre engellide bronz madalya kazandı. Bu sporcumuz Türkiye'de spor yapmaya devam edecektir. Tecrübelerini antrenörlerimiz ve diğer sporcularımızla paylaşacaktır. Bu milli sporcumuzun daha iyi performanslar sergileyebilmesi için daha fazla altyapı imkanları da kendisine sağlanacaktır. Türkiye'de Tecrübe paylaşımının eksik olduğunu gördük... Bu alanda çalışmalarımız devam edecek."MİLLİLERE MORAL VERDİSpor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Brezilya'nın Rio kentinde arkadaşımız Uğur Karakullukçu'ya önemli açıklamalar yaparken güreşçilerimiz Hafize Şahin, Buse Tosun, Cenk İldem ile milli boksör Onur Şipal'la bir araya geldi. Kılıç, sporcularımıza da moral ve destek verdi

Yorumlar | 0
üye profil