'Daha da gelişmeliyiz'

"Daha da gelişmeliyiz"

İyi oyun ve güzel gollere vurgu yapan Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, gelişecek çok noktanın olduğunu söyledi.

CELAL UMUT EREN
Hollandalı teknik adam, Kasımpaşa önünde bazı bölümlerde üstün olduklarını ifade etti. Ancak bazı belirgin hatalarından söz eden tecrübeli hoca, “Birlik halinde olmalıyız. Arkası boş kalıyor, daha iyi bir takım cezayı keser, daha da gelişmeliyiz” dedi.
Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, Kasımpaşa önünde oyun ve goller anlamında güzel bir maç oynadıklarını belirtti.

Sistemlerine vurgu yaparak konuşmasına başlayan Hollandalı çalıştırıcı, “Deplasman ve iç saha arasında bir fark görmüyorum. Aynı şekilde oynadık, 4-3-3 oynuyoruz. İyi oynadık, güzel goller attık. Umarım özgüven gelir. Ama daha geliştirmemiz gerekiyor” dedi.

Jeremain Lens’in tepkisinin aslında önemli bir durum olduğunu belirten Advocaat, “Uzun zamandan beri birbirimizi tanıyoruz. Böyle sıkıntılar aslında güzel de. O da farkına varmıştır. 2 gol ortası yapmasına rağmen daha fazlasını bekliyorum. Oyuncunun oyundan çıkarken sinirlenmesi iyidir” diye konuştu.

‘İlk adımımızı attık’
Zorya maçından sonra net bir galibiyet aldıklarını aktaran tecrübeli antrenör, “Temel fark kazandık, perşembe berabere kaldık. Zorya, deplasmanda Dinamo Kiev’i yendi, kalitelerini gösterdiler. Bugün de yeni bir hocayla maça çıkan takıma karşı oynadık. İyi bir skor aldık, bazı anlarda iyi değildik ama. Bu noktaları geliştirmeli, bireysellik yerine takım olarak oynamalıyız. İlk adımı atmış olduk, maç maç gideceğiz” yorumunu yaptı.

Takımının daha da iyisini yapması gerektiğini anlatan Advocaat, “Oyunun belli bölümlerinde iyiyiz, çok iyiyiz. Ama bazı anlarda da iyi değildik. Oyunumuzu geliştirmemiz lazım. Birlik halinde olmalıyız. Ön tarafa geçince arkası boş kalıyor. Rakibimiz cezayı kesmedi ama daha iyi takım cezayı keser” ifadelerini kullandı.

‘Ozan & Souza hücumcu’
Sarı-lacivertlilerin orta saha yapısının defansif olmadığını belirten Advocaat, Ozan ve Souza’ya dikkat çekti. Oyuncularının güzel gollerine değinen Hollandalı, “Bu maçlık değil, aslında bir orta sahadaki yapıda Ozan’ı ve Souza’yı hücumcu bir yapıda görüyoruz. İkisi de güzel goller attı. Şans vardı ama güzeldi. Mehmet Topal daha arkadaydı. Souza ve Ozan daha öndeler. Fena da değillerdi” yorumunu yaptı. Advocaat, “Çok maç oynayacağız, herkese ihtiyaç olacak. Bazı sebeplerden dolayı bu kadroyla maça çıktık” ifadelerini de kullandı.

‘Fizik olarak iyiyiz’
Son dönemde sert antrenmanlarla iyi noktaya geldiklerini belirten Advocaat, fizik kondisyonun arttığını söyledi. Hollandalı teknik adam, “Bizim fizik kondisyon hocamız Fatih hoca çalışmaları yürütüyor. Şu anda istediği seviyeye ulaştığımızı hatta üzerine çıktığımızı anlattı. Bu kadar maç temposunda daha sert ve yüksek antrenmanlar gerekti. Nerede olduğumuzu verilerden elde edebilirsiniz. Şu anda iyiyiz” diye konuştu.

‘Salih’ten mutlu değildim’
Dick Advocaat kadroda yer almayan oyuncular için bilgi verdi. Van Persie ve Salih Uçan sorularına tek tek cevap veren tecrübeli hoca, “Van Persie sakattı. Salih Uçan’dan son birkaç maçta mutlu değildim” dedi.

Görüntülenme : 0 Yayınlanma Tarihi: 20/09/2016 03:34:51

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin