Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Cüneyt Çakır'a zorlu görev!

Cüneyt Çakır'a zorlu görev!

Cüneyt Çakır, FIFA U-20 Dünya Kupası'ndaki ilk maçında, ev sahibi Güney Kore ile favorilerden Arjantin'in mücadelesini yönetecek.

21.05.2017 19:39

FIFA U-20 Dünya Kupası'nda Cüneyt Çakır'ın yöneteceği ilk maç belli oldu. Güney Kore'nin ev sahipliğinde dün düzenlenen organizasyonda, Macar Viktor Kassai, İsveçli Jonas Eriksson, Rus Sergey Karasev, Hollandalı Björn Kuipers gibi birçok üst düzey hakem görev alıyor.

Salı günü TSİ 14:00'te
FIFA'dan yapılan açıklamaya göre, Cüneyt Çakır ve yardımcıları, salı günü ev sahibi ülke Güney Kore ile turnuvanın favorilerinden Arjantin arasında oynanacak karşılaşmada düdük çalacak. Jeonju Stadı'nda TSİ 14:00'te oynanacak karşılaşmada Çakır'ın yardımcılıklarını Bahattin Duran ile Tarık Ongun yapacakken, dördüncü hakem olarak ise Mısırlı Ghead Grisha görev alacak.

Video hakemler de var
Alt yaş kategorisi olmasına karşın dünyanın en üst düzey hakemlerinin bu turnuvada görev almasının önemli bir nedeni var. Video yardımcı hakem uygulaması bu turnuvada FIFA tarafından ilk kez kullanılıyor. Çakır'ın maçında da video yardımcı hakemler görev başında olacak.

Yorumlar | 0
üye profil