Cristiano Ronaldo tarihe geçti! İlk milyarder futbolcu...

Juventus'un dünyaca ünlü yıldızı Cristiano Ronaldo, toplam kazancı ile dünya genelinde sporla uğraşan ve bundan kazanç sağlayan sporcuları geride bırakarak tarihin ilk milyarder futbolcu oldu.

Yayınlanma Tarihi: 06.06.2020 09:25
Değiştirme Tarihi: 06.06.2020 09:25
Cristiano Ronaldo tarihe geçti! İlk milyarder futbolcu...

Forbes'a göre geçtiğimiz yıl 105 milyon dolar gelir elde eden Ronaldo, kariyeri boyunca toplam 1 milyar dolarlık kazancı geçti. Juventus'tan yıllık 30 milyon euro kazanan Portekizli oyuncu 1 milyar dolarlık kazancı geçen ilk futbolcu oldu. Tarihin ilk milyarder futbolcusu olan yıldız oyuncu, kariyeri boyunca en fazla kazanan üçüncü sporcu olarak dikkat çekiyor. Bu alanda Ronaldo'nun önünde Tiger Woods ve Floyd Mayweather bulunuyor.

Ünlü yıldız, futbol kazançlarının yanı sıra sosyal medya kazançlarıyla da gündemde. Ronaldo, Instagram'dan da en çok gelir elde eden isimlerin başında geliyor. En çok takipçisi olan sporcu durumundaki Cristiano Ronaldo dünyaca ünlü veri şirketi Attain'in son araştırmasına göre 12 Mart-14 Mayıs arasında 4 sponsorlu paylaşım yaptı ve bu paylaşımlardan 2 milyon Euro (Yaklaşık 16 milyon TL) kazandı.