Conor McGregor emeklilik kararını duyurdu

Conor McGregor emeklilik kararını duyurdu
Yayınlanma Tarihi: 26.03.2019 10:26 | Değiştirme Tarihi: 26.03.2019 10:26

Dünyaca ünlü dövüşçü Conor McGregor kariyerine son verdiğini açıkladı. Sosyal medya hesabından açıklama yapan McGregor, 'emekli olmaya karar verdim' ifadelerini kullandı.

İrlandalı karma dövüş sanatları sporcusu ConorConor McGregorMcGregor, emekliye ayrıldı.

Emeklilik kararını sosyal paylaşım sitesi TwitterTwitter hesabından duyuran 30 yaşındaki sporcu, "Karma dövüş sanatları olarak bilinen spordan emekliye ayrılıyorum. Tüm eski meslektaşlarıma bu sporda başarılar dilerim." ifadelerini kullandı.

Karma dövüş sanatlarının en popüler sporcuları arasında yer alan McGregorMcGregor, 2012'de CageCage WarriorsWarriors organizasyonunda tüy sıklet ve hafif sıklet kategorilerinde şampiyon oldu. Aynı başarıyı UFC (Ultimate FightingFighting Championship) organizasyonunda da tekrarlayarak iki sıklette kemere ulaşan İrlandalı sporcu, 2017'de kariyerini boksa yönlendirdi.

İlk boks deneyiminde, kariyerinde çıktığı tüm maçları kazanan ABD'li Floyd Mayweather'eMayweather'e kaybeden McGregorMcGregor, son olarak geçen yıl düzenlenen hafif sıklet unvan maçında Müslüman sporcu KhabibKhabib Nurmagomedov'aNurmagomedov'a mağlup olmuştu.