Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Çok paramız olsaydı

Çok paramız olsaydı

“Başkan bana gelip ‘bir tane daha oyuncu alabiliriz para var’ derse o zaman transfer isteriz. Ama başkan ‘kadro bu şekilde kalacak’ derse benim için sorun yok”

15.07.2016 02:11

“Başkan bana gelip ‘bir tane daha oyuncu alabiliriz para var’ derse o zaman transfer isteriz. Ama başkan ‘kadro bu şekilde kalacak’ derse benim için sorun yok”

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, takımını 26-27 Temmuz'da oynanacak Şampiyonlar Ligi 3. Ön Eleme Turu maçına hazırlıyor… Yeni transferleriyle, yeni bir sistem üzerinde çalışan Portekizli çalıştırıcı, Panathinaikos'u 2-1 yendikleri hazırlık maçı sonrası istekleri, hedefleri ve takımla ilgili düşüncelerini tüm açıklığıyla dile getirdi. İşte Pereira'nın açıklamaları:10 NUMARA ŞART DEĞİL KADRO İÇİNDEN ÇÖZERİZBazen 3 bazen de 4 defansla oynayabilen bir takım istiyorum. İki sistemde de oynayabilecek oyuncuları transfer ettik. Çok paramız olsaydı; 1 tane 10 numara, 2 tane daha forvet ve bir stoper alırdım. Ama günümüzde kulüpler parayı idareli kullanmak zorunda. Ben kulüp doğru bir şekilde yoluna devam edebilsin istiyorum. Gerekirse 10 numara pozisyonu için kadro içinden çözüm buluruz. Daha ofansif oynayabilen Aatif'ı ve Alper'i burada kullanabiliriz.ÇOK OYUNCU ALMADIK AMA KALİTELİ TRANSFER YAPTIKEğer başkan bana gelip 'bir tane daha transfer yapabiliriz, para var' derse o zaman isterim. Başkanımız 'transfer mümkün değil kadro bu şekilde kalacak' derse benim için sorun yok. Benim için en önemlisi kulüp yoluna devam edebilsin. Ay sonu geldiğinde herkesin kafası rahat olsun paralar zamanında ödenebilsin. Kulüp bu şekilde sağlam bir şekilde yoluna devam etsin. Çok fazla oyuncu almadık ama iyi ve kaliteli oyuncular aldık. Bu sene altyapıdan gelenlere alan açmamız gerekiyor.BEN İSTEMEMİŞ OLSAYDIM BAŞKAN İSMAİL'İ ALMAZDIİsmail karakterli ve güçlü bir oyuncu. 'Alalım' dediğim için transfer edildi. Beğenmediğim bir oyuncu olsaydı, beğenmediğimi söylerdim. Kesinlikle beğenerek aldım. Bu sene yapmamız gereken daha güçlü ve birlikte hareket eden bir takım olmak. Bazen daha iyi oynar bazen daha kötü ama önemli olan birlik olmak. Bir avantajım var, ligi artık çok daha iyi tanıyorum.EMENİKE PATLAYICI OYUNCU OLACAKEmenike rakibi dengesiz yakalıyor, savunma arkasına koşuyor ve tehlike üretiyor. Bizim takımımızda eksik olan patlayıcı oyuncu eksikliğini giderecek, işimizi kolaylaştıracak. Bu sezon inanıyorum ki Emenike takım için önemli oyuncu olacak. Defansif anlamda daha iyi olmalıyız. Şampiyonlar Ligi ön elemesine kısa bir zaman var. Hazırlanıp en güçlü şekilde sahaya çıkacağız.EGO YÖNETMEK KOLAY DEĞİLYüksek egolu futbolcuları yönetmek konusunda geçen sezon G.Saray ve Beşiktaş da sorunlar yaşamadı mı? Futbol böyle. Bu sene istediğim; güçlü karakterli, kulübün hedefleri için mücadelece edecek, kulübün düşüncelerini savunacak bir takım oluşturmak. Basın için kazanırsan iyi. Kaybedersem kulübede içtiğim çaya kadar her şey sorun oluyor.

Yorumlar | 0
üye profil