Cocu yıldız futbolcuyu sildi! "Satın"

Fenerbahçe'de teknik direktör Phillip Cocu, Şampiyonlar Ligi'ne veda edilmesinin ardından yıldız futbolcu hakkında kararını verdi.

Yayınlanma Tarihi: 16.08.2018 14:24
Değiştirme Tarihi: 16.08.2018 14:24
Cocu yıldız futbolcuyu sildi! 'Satın'

Fenerbahçe'de Şampiyonlar Ligi macerasının ön eleme turunda sona ermesiyle planlarda değişti.

 

UEFA Finansal Fair Play kısıtlamaları nedeniyle kaynak arayışına giren Fenerbahçe yönetimi, Brezilyalı yıldız Giuliano Victor de Paula’yı elden çıkarma kararı aldı. 

 

Haber ile ilgili metin girin!.

 

UEFA Şampiyonlar Ligi 3. Ön Eleme Turu’nda Benfica karşısında 2 maçta da varlık gösteremeyen ve taraftarında da tepkisini alan Giuliano’nun geçen sezonun istatistik olarak en iyisi olmasına rağmen giydiği 10 numara formanın hakkını veremediğini düşünen yönetim, Brezilyalı yıldıza gelen teklifleri değerlendirme kararı aldı.

 

'Satılabilir' raporu

 

Teknik Direktör Phillip Cocu'nun da takıma yerleştirmeye çalıştığı 4-3-3 diziliminde sahada adeta bir hayalet gibi dolaşan Sambacı için ‘Satılabilir’ raporu vermesi üzerine yönetim, Giuliano’nun menajerini kulübe çağırdı.

 

Bir dönem Brezilya Milli Takımı’nda da forma giyen ancak Rusya’daki Dünya Kupası kadrosuna alınmayan ve moral olarak çöken Giuliano’ya ülkesinin takımlarından Flamengo ile Alman ekiplerden Bayern Leverkusen ve Wolfsburg talip olmuştu.

 

Arabistan'ı istemiyor

 

Ancak Fenerbahçe’nin geçen sezon başında Zenit’ten 7 milyon euro karşılığı kadrosuna kattığı Sambacı’yı daha yüksek bedele satmak istemesinden dolayı bu girişimler sonuçsuz kalmıştı.

 

Brezilyalı yıldızla son dönemde ise özellikle Suudi Arabistan ve Katar kulüplerinin büyük ilgisi olduğu öğrenilirken, Sambacı'nın bu tekliflere hiç sıcak bakmadığı bildirildi.