Cocu'nun kararı Fenerbahçe taraftarını şaşırttı!

Fenerbahçe, UEFA Avrupa Ligi kadrosunu bildirirken, teknik direktör Phillip Cocu'nun Aatif Chahechouhe kararı taraftarlar arasında şaşkınlık yarattı.

Yayınlanma Tarihi: 05.09.2018 18:52
Değiştirme Tarihi: 05.09.2018 18:52
Cocu'nun kararı Fenerbahçe taraftarını şaşırttı!

Soldado, Mehmet Ekici gibi isimlerin kadroya alınmaması ve bu sezon tek bir dakika bile sahada yer almayan Aatif'in kadroya alınması "Cocu da Aatif'ı seçti" yorumlarının yapılmasına sebep oldu. 

 

Haber ile ilgili metin girin!.

 

Advocaat tarafından sezon başında pek de tercih edilmeyen Aatif, daha sonra ise kendisini Hollandalı teknik adama kabul ettirmişti. Aatif 2016/2017 sezonunda 29 maça çıkıp, 7 gol 5 asistlik performans sergilemişti.

 

Aatif o sezon Avrupa Ligi kadrosuna alınmadığı için bu mecrada forma giyememişti.

 

Aykut Kocaman'ın takımın başına geldiği 2017/2018 sezonunda ise Aatif'ın gönderileceği konuşuldu. Ancak Aykut Kocaman, sürekli çalışan ve kendisini gösteren Faslı oyuncuya hakkını verdi ve Aatif takımın değişmez oyuncusu oldu.

 

Avrupa'dan elenen Fenerbahçe için sadece kupa ve lig kalırken, Aatif iki tarafta da çoğu zaman ilk 11 oyuncusu oldu.

 

Kocaman döneminde Aatif toplam 37 maça çıktı ve Advocaat dönemindeki maç sayısını da geride bıraktı. Başarılı oyuncu 7 gol ve 2 asistlik performans sergiledi.

 

Faslı yıldızın ilerleyen haftalarda ilk 11'e geri dönebileceği ve antrenmanlarda hırslı bir görüntü sergilediği belirtiliyor. (Fanatik)