CM 01-02 efsanesi Maxim Tsigalko 37 yaşında hayatını kaybetti... Maxim Tsigalko kimdir, neden öldü?

Bilgisayar oyunu denilince bir neslin en büyük tutkusu olarak bilenen efsane oyun Championship Manager 01/02'nin oyun kadar efsane olan futbolcusu Maxim Tsigalko, 37 yaşında yaşamını yitirdi. Birçok oyun severin gönlünde farklı bir yeri olan Maxim Tsigalko, transfer olduğu takımlarda attığı gollerle açık ara gol kralı olmayı başaran ünlü bir isimdi. Ancak benzer başarıyı gerçek hayatında gösteremeyen CM efsanesi Maxim Tsigalko'nun ani ölümü, tüm futbol severleri yasa boğdu. Acı haber sonrası  Maxim Tsigalko'nun hayatı ve ölüm nedeni merak konusu oldu. İnternet kullanıcıları, Maxim Tsigalko son dakika haberiyle ilgili Maxim Tsigalko kimdir, kaç yaşındaydı, hangi takımdaydı gibi soruların cevabını merak etti. 

Yayınlanma Tarihi: 25.12.2020 14:18
Değiştirme Tarihi: 25.12.2020 14:18
CM 01-02 efsanesi Maxim Tsigalko 37 yaşında hayatını kaybetti... Maxim Tsigalko kimdir, neden öldü?

CM 01-02 oyununun 'hileli' futbolcusu Maxim Tsigalko 37 yaşında hayatını kaybetti. CM 01-02 denince akla gelen ilk isimlerden biri olan Maxim Tsigalko'nun bu ölümü çok sayıda futbol severi de şaşırttı. 

Maxim Tsigalko'nun gerçek hayatından bahsedecek olursak, işler CM'deki kadar yolunda gitmedi. Futbola Dinamo Minsk kulübünde başlayan ünlü isim, 27 Mayıs 1983 yılında dünyaya geldi. Naftan Novopolotsk, Kaisar, Banants ve Savit Mogilev formalarını da terleten Tsigalko, 2009 yılında 26 yaşında futbol yaşantısına nokta koydu. Kulüp kariyerinde çıktığı 136 maçta 55 golü bulunan Maxim Tsigalko, Belarus Milli Takımı ile çıktığı 2 maçta 1 gol kaydetti.

Haber ile ilgili metin girin!.

MAXİM TSİGALKO NEDEN ÖLDÜ? KAÇ YAŞINDAYDI?

CM 01-02'de gol rekorlarını alt üst eden Tsigalko, takvimler 2009 yılını gösterdiğinde, henüz 26 yaşındayken futbolu bırakmıştı. Tsigalko, ülkesi Belarus'te futbolu bıraktıktan 11 yıl sonra 37 yaşındayken hayatını kaybetti. Tsigalko neden öldü? Bu sorunun cevabı henüz yok, konuyla ilgili bir açıklama da mevcut değil. 

SAKATLIK SONRASI YOKUŞ AŞAĞIYA GİDEN HAYAT

Tsigalko'nun ölüm haberinin ardından oyunu oynayan ve takımlarına golcü ismi de alan oyun severler, sosyal medyadan Tsigalko anılarını paylaştı ve üzüntülerini belirttiler.

Haber ile ilgili metin girin!.

"İyi bir oyuncuydum, yeteneğim vardı. Herkes iyi olduğumu biliyordu. 40 yaşıma kadar oynayabilir ve üst düzey liglerde gol kralı olabilirdim. 23 yaşımda ciddi bir sakatlık yaşadım ve beni bitirdi. Devam etmeyi denedim fakat çok fazla acı çekiyordum, 26 yaşımda kariyerim çok erken bir şekilde sona erdi. Futboldan para kazanmıştım fakat yetecek kadar değildi." sözlerini 2 yıl önce bir Yunan spor sitesine verdiği röportajda kullanan Maksim Tsigalko, iki çocuğunun da olduğu ailesini geçindirmek için inşaatlarda çalıştığını belirtti.

Haber ile ilgili metin girin!.

Portekiz'in Maritimo ekibiyle deneme antrenmanına çıkmak için ülkeye giden ancak antrenmanda diz sakatlığı sonrasında hayatın yokuş aşağıya yuvarladığı Belaruslu, sakatlık nedeniyle biten kariyerinin ardından unutulduğunu söyledi.

Ölüm nedeni açıklanmayan Maksim Tsigalko röportajını ise şöyle tamamlamıştı;

"Futbolu bıraktığımda kimse beni aramadı. Herkes beni çoktan unutmuştu bile. Futbolun içinde kalmak istedim, bir yol aradım fakat kimse bana yardım etmeye istekli değildi. Kimse benle görüşmek dahi istemedi."