Çinliler çıldırdı! Lippi'ye yıllık 20 milyon euro...

Çinliler çıldırdı! Lippi'ye yıllık 20 milyon euro...

Guangzhou Evergrande, Marcelo Lippi'ye yıllık 20 milyon eurodan üç yıllık sözleşme teklif etti. İtalyan hocanın önümüzdeki günlerde takımın başına geçmesi bekleniyor.

Çin kesenin ağzını bu kez bir teknik adam için açtı. Futbolculara ödediği paralarla dikkat çeken ve bir çok yıldız ismi bu şekilde ülkeye getiren Uzakdoğulular, İtalyan kurt hoca Marcelo Lippi ile yeni bir bomba patlattı. 

Luiz Felipe Scolari yönetimindeki Guangzhou Evergrande takımı, ligde lider olmasına karşın, takımın içinde bulunduğu düşüş nedeniyle deneyimli isme yöneldi. Üç maç üst üste ligde galibiyet yüzü göremeyen ekip, takımın eski çalıştırıcısı olan ve Çin'de üst üste üç şampiyonluk yaşatan Lippi'ye kontrat teklif etti. 

Guardiola'dan fazla kazanacak 
Yıllık 20 milyon eurodan teklif edilen 3 yıllık sözleşmeye Lippi olumlu yanıt verdi. Önümüzdeki günlerde Çin'e giderek sözleşme imzalayacak olan Marcelo Lippi, dünyanın an kabarık maaşlı teknik adamı olacak. En çok kazanan isim olan Manchester City'nin başındaki Guardiola'dan 3 milyon euro fazla kazanacak. 

Hem Asya hem Avrupa'nın kralı 
Lippi Guangzhou Evergrande ile kazandığı üç şampiyonluğun yanı sıra, hem UEFA Şampiyonlar Ligi, hem de Asya Şampiyonlar Ligi'nde kupası bulunan ilk teknik adam unvanına sahip bulunuyor.  

Lippi kariyerinde 5 Serie A, 1 İtalya Kupası, 4 İtalya Süper Kupası, 1 UEFA Şampiyonlar Ligi, 1 UEFA Süper Kupa, 1 Kıtalararası Kupa, bir kez de FIFA Dünya Kupası kazanma başarısı gösterdi. Milli takımda Donadoni'nin başarısız olması üzerine Lippi tekrar İtalya milli takımının başına getirildi.

2007 yılında Times dergisi tüm zamanların en iyi 50 yöneticinin listesinde kendisine yer verdi.

Görüntülenme : 207 Güncelleme Tarihi: 08/09/2016 16:22:39
Yayınlanma Tarihi: 08/09/2016 12:51:27

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin