Christoph Daum, İngiltere yolcusu: Bristol City'nin başına geçebilir

Ülkemizde Beşiktaş, Fenerbahçe ve Bursaspor gibi büyük kulüpleri çalıştıran Christoph Daum, İngiltere Championship Ligi ekiplerinden Bristol City için iş başvurusu yaptı. Alman teknik adam, en son 3 yıl önce Christoph Daum'un adı son dönemde Gençlerbirliği ile de geçmişti.


Yayınlanma Tarihi: 11.07.2020 16:00
Değiştirme Tarihi: 11.07.2020 16:13
Christoph Daum, İngiltere yolcusu: Bristol City'nin başına geçebilir

Bristol Live adlı sitenin haberine göre, Türkiye'de Beşiktaş, Fenerbahçe ve Bursaspor'u çalıştıran Christoph Daum, İngiltere'de hocalık yapmak istiyor. Alman teknik adam son olarak görev yaptığı Romanya Milli Takımı'ndan 3 yıl önce ayrılmıştır. Bristol City CEO'su Mark Ashton, deneyimli teknik adamın kulübe iş başvurusunda bulunduğunu açıkladı. Ayrıca diğer İngiliz basınında yer alan haberlerde, Daum'un birçok takımda çalıştığı ve tecrübesinden dolayı kulüpte görev alabileceği iddia edildi.

TRT Spor'un haberine göre, Gençlerbirliği, teknik direktörlük görevi için Christoph Daum ile bir görüşme gerçekleştirmişti ancak Alman çalıştırıcının maliyetinin yüksek olması sebebiyle Başkent ekibi Erol Bulut ve Samet Aybaba alternatiflerine yönelmişti.