Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Chedjou’dan Galatasaray’a müjdeli haber

Chedjou’dan Galatasaray’a müjdeli haber

Podolski’ye Çin’den gelen teklif ve Sighorsson’un sözleşmesinin feshedilmesinin ardından Galatasaray'a bir haberde Chedjou’dan geldi.

30.12.2016 14:28

Galatasaray bir yandan ara transfer döneminde takıma takviye yapmaya öte yandan UEFA’nın belirlediği finansal kurallarla baş etmeye çalışıyorken  yönetimin elini rahatlatacak haberler art arda gelmeye başladı. Serdar Aziz’in sakatlığı sonrası Afrika Kupası’na gidecek olmasına rağmen sarı-kırmızılılar sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Chedjou’nun takımda kalmasına olumlu bakıyordu.

Ancak Tuzlaspor karşılaşmasında gördüğü gereksiz kırmızı kart ve isteksiz tavırları sonrası Chedjou hakkındaki fikirler soru işaretine dönmüştü. Bu sırada Chedjou da yönetime Katar’dan teklif aldığını ve gitmek istediğini bildirince yönetim de bu transfere yeşil ışık yaktı.

BU teklife göre G.Saray, Aurelien Chedjou’dan herhangi bir bonservis bedeli talep etmeyecek. Senede 2.2 milyon Euro garanti para kazanan Chedjou da sezonun ilk yarısından kalan 600 bin Euro’luk alacağı ve sezonun geriye kalan 1.1 milyon Euro’luk ücretinden feragat edecek.

Sarı  -kırmızılılar bu sayede 1.7 milyon Euro’luk (Yaklaşık 6 milyon TL), yeni transferde kullanılabilecek bir bütçe elde edecek.

(Vatan)

Yorumlar | 0
üye profil