Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Cezalara itiraz edilmedi

Cezalara itiraz edilmedi

Fenerbahçe’ye toplamda 21 yazı gönderildiğinin altını çizen Türkiye Voleybol Federasyonu, “Ceza bir defada kesilmemiştir, 6 aylık sürece yayılan bir durum vardır. Kaldı ki, Fenerbahçe hiçbir itirazda bulunmamıştır” dedi.

20.07.2016 05:01

Türkiye Voleybol Federasyonu, 17 Temmuz Pazar günü gazetemizde yayınlanan Fenerbahçe’ye verilen rekor ceza haberinin ardından bir açıklama yayınladı.

Yayın talimatı ve sarı-lacivertli kulübün tutumunun anlatıldığı demeçte şu ifadeler kullanıldı:

“Federasyonumuz, yayıncı kuruluşun programında olmayan maçların kulüplerin kendi kanallarından yayınlamasına müsaade etmiştir. Ancak, son 3 sezondur yayın kurallarına uyan Fenerbahçe, 2015-16 sezonunda bu hükümlere aykırı olarak 19 müsabakayı canlı, 2 müsabakayı ise banttan olmak üzere FB TV’den yayınlatmıştır.

Akabinde kulübe ilki; 20 Ekim 2015, sonuncusu 1 Nisan 2016 tarihinde olmak üzere 21 yazı gönderilmiştir. Söz konusu ceza bir defada kesilmemiştir, yaklaşık 6 aylık sürece yayılan bir durum söz konusudur. Kaldı ki, Fenerbahçe söz konusu cezalara ilişkin itirazda bulunmamıştır.

Tüm bu cezalar, TVF Yayın Talimatı’nın 8.4. maddesindeki; “Yayın yetki belgesi olmaksızın yayın yaptıran kulübe yayınlanacak müsabakanın önemine göre en az 1000 euro ceza verilir ve ceza federasyona gelir kaydedilir. Ceza ödenmediği takdirde bedel alınacak ödül, harcırah, yayın hakkı payı, yevmiye vb. alacak ya da istihkaklardan kesilir” hükmüne uygun olarak kesilmiştir. İlk cezada asgari tutar uygulanmasına rağmen maddenin 21 kez ihlâl edilmesi neticesinde ceza artırılarak uygulanmıştır.”

Fenerbahçe’ye verilen ceza 17 Temmuz Pazar günü MİLLİYET’te yer almıştı.

Yok böyle bir ceza

Yorumlar | 0
üye profil