Cenk Tosun'un babası: Rusya'ya transfer olabilir

İngiltere'den Beşiktaş'a geri dönen milli yıldız Cenk Tosun'un aynı zamanda menajerliğini de yapan babası Şenol Tosun, oğlunun yaz aylarında Rusya'ya transfer olabileceğini dile getirdi.

Yayınlanma Tarihi: 02.03.2021 17:39
Değiştirme Tarihi: 02.03.2021 17:39
Cenk Tosun'un babası: Rusya'ya transfer olabilir

Devre arası yaşadıklarını anlatan ve Rus basınından Metaratings.ru'ya konuşan Şenol Tosun "CSKA Moskova'dan devre arasında teklif aldığımız sır değil. Ancak Tosun ailesi olarak Beşiktaş'a dönme kararı aldık. Beşiktaş'ta 5 aylık süre geçirmenin, CSKA'ya kiralık gitmekten daha iyi olacağını düşündük." dedi.

Açıklamalarına devam eden Şenol Tosun "Aslında Moskova kulübünün şartları oldukça iyiydi, sorun yoktu. Ama Cenk, Beşiktaş'ı iyi tanıyor ve İstanbul'u seviyor. CSKA'ya gitseydi, bir adaptasyon dönemi olacaktı ama Beşiktaş için böyle bir ihtimal yoktu" diye konuştu.

Ayrıca Şenol Tosun, "Eşi de İstanbul'da olmak istedi. İstanbul'u sevdiği için dönmek istedi. Genel olarak hepimiz, İstanbul'da birkaç ay geçirmenin en iyi çözüm olacağını düşündük ve Beşiktaş'a imza attık" ifadelerini kullandı. Cenk Tosun'un yaz aylarında Rusya'ya transfer olabileceğini söyleyen Şenol Tosun, "Yaz aylarında CSKA Moskova ile 2-3 yıllık sözleşme karşılığında bir transfer görüşmesi yapabiliriz. Böyle bir şey neden olmasın? Birkaç ay içinde neler olacağını kimse bilemez" dedi.

Kaynak: Haberler