Cenk Tosun ile anlaşma sağlandı! Everton ve Beşiktaş...

Cenk Tosun ile anlaşma sağlandı! Everton ve Beşiktaş...
Yayınlanma Tarihi: 29.12.2017 21:41
Değiştirme Tarihi: 29.12.2017 21:41

Cenk Tosun ile anlaşma sağlandığı öğrenilirken, Beşiktaş Kulübü ile pazarlıklar sürüyor.

Everton Futbol Direktörü Steve Walsh, Cenk Tosun transferini bitirmek için Türkiye'ye geldi.

İngiliz medyasında yer alan habere göre; Everton, Cenk Tosun transferini sonlandırması için Futbol Direktörü Steve Walsh'ı Türkiye'ye gönderme kararı almıştı. Walsh bu akşam Türkiye'ye geldi.

Everton Kulübü, İstanbul'da yaptığı temaslarda anlaşma sağlayarak, Cenk Tosun'u kısa süre içinde kadrosuna katmak istediğini Beşiktaş yönetimine aktardı.

Everton ile Beşiktaş henüz anlaşamadı

İlk görüşmenin ardından Everton ile Beşiktaş arasında bonservis bedeli ve ödeme planı konusunda henüz kesin bir anlaşmaya varılamadı. Everton'ın 20 milyon euro teklif ettiği, Beşiktaş'ın ise 25 milyon euro istediği öğrenildi. İki kulüp yetkilieri bir kez daha görüşerek uzlaşma sağlamaya çalışacak.

Cenk Tosun ile anlaşma sağlandı

Everton, Cenk Tosun ile yaptığı görüşmeden ise olumlu sonuç aldı. 26 yaşındaki oyuncu kulüplerin anlaşması halinde İngiliz ekibinin teklifini kabul etmeye hazır olduğunu Everton temsilcilerine aktardı. Cenk Tosun'a önerilen yıllık ücretin 4 milyon euro olduğu belirtiliyor.

Pazarlıklar devam edecek

Hafta sonu da devam edecek görüşmelerin ardından transferin tamamlanması ve Everton'ın Ocak ayının ilk haftası Cenk Tosun'u kadrosuna kattığını resmi olarak açıklaması bekleniyor.