Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Cenk: Madalya hayalimdi

Cenk: Madalya hayalimdi

Rio’da bronz madalya kazanan Cenk İldem, Olimpiyatlarda madalya kazanmak hayalimdi dedi.

17.08.2016 10:20

Rio’da bronz madalya kazanan Cenk İldem, "Olimpiyatlarda madalya kazanmak hayalimdi" dedi.

Rio Olimpiyat Oyunları'nda bronz madalya kazanan grekoromen stil 98 kiloda milli güreşçi Cenk İldem, "Avrupa ve Dünya şampiyonalarında madalya kazanmıştım, ama burada madalyaya uzanmak başka bir duygu. Bunu hiç bir şeyle mukayese edemem" dedi.

"BU OLİMPİYAT BENİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİYDİ"
98 kiloda Rumen Alin Alexuc Ciurariu'yu 4-0 yenerek bronz madalyayı boynuna takan Cenk İldem, törenden sonra şunları söyledi:

"Avrupa ve Dünya şampiyonalarında madalya kazanmıştım. Olimpiyatlarda madalya kazanmak hayalimdi. Londra'da bir talihsizlik yaşadım, madalya alamadım. Bu olimpiyat, benim için çok önemliydi. Çok şükür madalyayla döndüğüm için mutluyum" dedi.

İldem, Tokyo'da altın madalya almak istediğini belirterek, şu ifadeleri kullandı:

"Grupta Rus sporcu favorilerdendi. Onu yendikten sonra madalya alacağıma inandım. Rumen sporcuyla da daha önce karşılaşmıştım. Yine yendim, mutluyum. Artık 2020 Tokyo Olimpiyatlarında altın madalya alarak güreşi bırakmak istiyorum. 30 yaşındayım. Olimpiyatlara 2 ay kala iç yan bağlarım koptu. Olimpiyat vizesini bir ay kala aldım. İnşallah bundan sonrası daha iyi olacak. Tokyo'da her şey çok daha güzel olacak. Şimdiden hissediyorum."

Yorumlar | 0
üye profil