Cenk Ergün'den Asamoah açıklaması!

Galatasaray Sportif AŞ Futbol Direktörü Cenk Ergün, 4-2 kazanılan Eyüpspor maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Yayınlanma Tarihi: 02.09.2017 21:10
Değiştirme Tarihi: 02.09.2017 21:13

Galatasaray Sportif AŞ Futbol Direktörü Cenk Ergün, 4-2 kazanılan Eyüpspor maçının ardından açıklamalarda bulundu.

 

Cenk Ergün’ün açıklamalarından öne çıkan ifadeler şöyleydi:


“Milli takım arasında oynama şansı bulamayanlar forma giydi. Feghouli ve Denayer ilk maçlarında gol atmış oldu. Bu sevindirici bir durum. Güzel bir deneyim oldu bizim için. Yarın izin yapacağız. Pazartesi tekrar Antalyaspor maçının hazırlıklarına başlayacağız.”


“Takımın kazanma hırsı ve oyun iştahı, hazırlık maçı da olsa istekleri, çok önemli. Yeter ki biz bu isteğimiz, arzumuzu verelim ondan sonra her şey daha kolay oluyor.”


''Juventus yerine oyuncu alamayınca...''


“Asamoah konusunda ciddi bir ilgimiz oldu. En başından beri Juventus bize yerine ikame edeceği bir oyuncu olduğu takdirde bu oyuncuyu verebileceğini söylemişti. Juventus, İtalya’da transferin bitiminin son anına kadar bu çalışmalarını devam ettirdi. Fakat olmayınca Juventus oyuncuyu bırakmama kararı aldı. Bu süreçte biz alternatif oyunculara yöneleceğiz. Asamoah da gelmek istiyordu. Elinden geleni yaptı. Gana Milli Takımı’ndan ‘Transferim olabilir’ diyerek bizim için affını istedi. Takımıyla antrenmanlara çıkmadı. Ama transferi bu dönemde mümkün olmadı. Öncelikli olarak 8 Eylül’e kadar alternatifler üstüne yoğunlaştık.”

Etiketler: cenk ergün - asamoah