Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Cengiz Ünder için olay yorum! '50 milyon euro eder'

Cengiz Ünder için olay yorum! "50 milyon euro eder"

Ünlü menajer Bayram Tutumlu'nun oğlu İsaac Tutumlu, Roma'nın Cengiz Ünder transferini değerlendirdi.

17.07.2017 12:09

Medipol Başakşehir'in bonuslar hariç 13 milyon 400 bin euroya Roma'ya yolladığı Cengiz Ünder'in transferi ile ilgili bilinmeyen gerçekler ortaya çıktı.

Milli yıldızın İtalyan devine gitmesini sağlayan ünlü menajer Bayram Tutumlu'nun oğlu İsaac Tutumlu, dev transferin perde arkasını anlattı. Cengiz'i bir ay önce Monchi'ye söylediğini belirten Tutumlu, "Roma'nın yeni sportif direktörü Monchi ile ilişkim çok eskiye dayanıyor. Bir ay önce Türkiye partnerlerimin önerisiyle Cengiz Ünder'i Monchi'ye söyledim. Cengiz'den çok etkilendiğini söyledi. Transfer süreci böyle başladı. Başakşehir yöneticileri, pazarlık sürecini çok iyi idare ederek istedikleri rakamı ve gelecek satış yüzdesini Roma'dan aldılar" dedi.

"Onu Salih'le bir tutmayın"
Cengiz'in takımın önemli bir parçası olacağını belirten Tutumlu, "Onu Roma'ya daha önce giden Salih Uçan'la bir tutmayın! Cengiz için şu an 15 milyon euro verildi ama göreceksiniz o Monchi'nin ellerinde kısa bir sürede 50 milyon euro değerinde bir oyuncuya dönüşecek. Roma bir değişim içinde, yeni bir takım kuruyor ve tüm transferleri 21-22-23 yaşlarında... Cengiz de bu yeni kurulan takımın önemli bir parçası olarak yerini alacak. Manchester City de çok istedi ama Roma, Cengiz'i oynatmak istediği için bu paraları verdi. İngiliz ekibi, eğer transferi bitirseydi, Cengiz'i hemen kiralık olarak gönderecekti" şeklinde konuştu.

Yorumlar | 0
üye profil