Çaykur Rizespor Başkanı Hasan Kartal'dan Oğulcan Çağlayan açıklaması!

Çaykur Rizespor Başkanı Hasan Kartal, Oğulcan Çağlayan'ın sözlaşmesinin uzatılmasıyla ilgili önemli açıklamalar yaptı. Kartal, "Oğulcan Çağlayan için opsiyon hakkımız vardı, menfaatlerimiz doğrultusunda bu opsiyonu kullandık" dedi.

Yayınlanma Tarihi: 24.06.2020 13:22
Değiştirme Tarihi: 24.06.2020 13:22
Çaykur Rizespor Başkanı Hasan Kartal'dan Oğulcan Çağlayan açıklaması!

İşte Hasan Kartal'ın, Oğulcan Çağlayan ile ilgili yaptığı açıklamalar: 

"Oğulcan Çağlayan için opsiyon hakkımız vardı, menfaatlerimiz doğrultusunda bu opsiyonu kullandık. Oğulcan bildiğim kadarıyla sıcak bakmıyor. Gitmek istiyorsa, hukuki sorun mu olur, TFF ile çözüm mü olur bilmiyorum. Opsiyonunun olduğunu bilmiyorduk. Biz bu maddeyi öğrendikten sonra sözleşmesini uzattık. Çünkü isteyeni var ve bedavaya gitseydi, bizden sonra gelen yönetim, bizi eleştirirdi. Sözleşmede böyle bir madde vardı, Oğulcan Çağlayan ne yapar bilmiyorum. Sportif direktörümüz Yılmaz Bal daha önce birkaç kez kendisiyle görüştü ama sonuç alamadı.

Oğulcan Çağlayan, bizde kalırsa tabii ki isteyen takımlar bize teklif yapacak. Ya bizden çıkışı olur ya da fesih olur kendisi gider. Sözleşmede %100 sıkıntı yok ama UEFA'da ve TFF'de durum ne olur bilmiyorum. Sözleşmeyi okuduk, opsiyon süremiz vardı ve bunu kullandık."