Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Cavanda: 'Gelmemde Denayer'in etkisi var'

Cavanda: 'Gelmemde Denayer'in etkisi var'

Galatasaray'ın Trabzonspor'dan transfer ettiği Luis Pedro Cavanda, Sarı kırmızılı kulübe gelmesinde Denayer'in etkisi olduğunu açıkladı.

09.08.2016 16:53

Galatasaray'ın Trabzonspor'dan transfer ettiği Luis Pedro Cavanda, Florya Metin Oktay Tesisleri'nde 3 yıllık resmi imzayı attı. Cavanda'nın imza töreninde Sportif A.Ş. Yöneticisi Levent Nazifoğlu hazır bulundu. Geçen yıl Trabzonspor'da kötü bir sezon geçiren Belçikalı oyuncu, kendini Galatasaraylı yapan imzayı attıktan sonra şöyle konuştu;

"Galatasaray'a transfer olduğum için çok mutlu ve bir o kadar onurluyum. Çünkü Galatasaray bir Dünya kulübü, büyük bir organizasyon. Galatasaray'a bir enerji taşıyacağıma inanıyorum. Galatasaray'ı ileri taşımak için ben ve arkadaşlarım elimden geleni yapacağız.

Trabzon'da kadro dışı kaldığımda tabii ki Galatasaray'ı düşünmüyordum ama Galatasaray'ı çok iyi biliyordum. Nasıl bir büyük kulüp olduğundan emindim. Trabzon'da yaşadıklarımla ilgili konuşmayacağım, Trabzon geride kaldı.

İşte Cavanda'nın G.Saray'dan alacağı ücret

Muslera ile Lazio'da uzun süre yan yana oynamadık ve fazla tanışmadık. Ama beni Manchester City'de oynayan Belçika Milli Takımı'ndan arkadaşım Jason Denayer etkiledi. Bana çok iyi anlattı Galatasaray'ı. Evet Galatasaray'a gelmemde bir etki varsa bu Jason Denayer'dir. Bana, eğer Galatasaray'a imza atma şansın varsa hiç çekinme düşünmeden imzanı at dedi.

Bu sene takımla birlikte çalışamadım ama ben tek başıma da gerekenden daha fazlasını yaptım ve çok çalıştım. Fizik olarak hazırım. Ne zaman ilk onbirde oynayacağımı bilemem ama ben hazırım."

NAZİFOĞLU: "TRANSFERLERİ BEN DEĞİL YÖNETİM YAPIYOR"Cavanda'nın imza töreninde hazır bulunan Sportif A.Ş Yönetim Kurulu üyesi Levent Nazifoğlu ise, Cavanda ile ilgili kısa bir açıklama yaptıktan sonra Sarı Kırmızılı taraftarlara da bir mesaj verdi. Nazifoğlu şunları söyledi:

"Yine çok önemli bir futbolcu ile karşınızdayız. Kendisi geçen sene çok iyi bir sezon geçirmedi ama bu sene her şey çok farklı olacak ve yeniden Belçika Milli Takımı'na seçilecek.

Son günlerde peş peşe yaptığımız transferlerden dolayı taraftarlarımızdan çok güzel destek mesajları alıyorum. Ama şunu söylemek istiyorum; Dursun Özbek olmasaydı, Alp Yalman olmasaydı, Mehmet Özbek olmasaydı bu transferleri yapamazdık. Lütfen onlara da destek olunmasını istiyorum.

Sosyal medyadaki eleştirileri maalesef takip edemiyorum. Çünkü aktif olduğum bir yer değil. Eleştirilerin olması normal. En fazla da bonservissiz oyuncu neden almıyoruz diye var. Bonservissiz oyuncular maalesef bu dönem çok kaliteli değil. Ayrıca bonservissiz oyuncu için şimdi de imza parası diye bir şey çıktı. Bir şekilde aynı para ödeniyor.

Oyuncu transferinde 3 kişi alacağız diye konuşmuştuk ama fazlasını aldık. Kesin olmamakla birlikte 1 veya 2 oyuncu daha alacağız. Lucas Leiva bizden bu akşama kadar süre istedi. Ancak olumlu cevap verse bile bu konuyu yönetimimizde yine konuşmamız gerekir. Eğer Denayer konusunda bir gelişme olursa gelmek isterse Denayer gibi bir oyuncuya kapımız açık."

Yorumlar | 0
üye profil