Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Carole: 'Riekerink ile devam etmek doğru bir karar'

Carole: "Riekerink ile devam etmek doğru bir karar"

Carole, Galatasaray’ın Riekerink ile devam etmesini mantıklı bulduğunu söyledi, “Geçen sene çok iyi bir iş çıkardı. O geldikten sonra takımın içinde uyumun da arttığını gördük” diye konuştu.

13.07.2016 13:25

Cim-Bom’un Fransız futbolcusu Lionel Carole, teknik direktör Jan Olde Riekerink ile devam edilmesinden memnun olduğunu belirtti.

Hollandalı teknik adamın oyun felsefesi ve sistemini bildiklerini anlatan Carole, “Bence bu çok mantıklı bir karar oldu. Çünkü geçen senenin sonunda çok iyi bir iş çıkardı. O geldikten sonra takımın içindeki uyumun da arttığını gördük. Teknik direktörümüzle devam ettiğimiz için çok mutluyum. Doğru bir karar olduğunu düşünüyorum. Felsefesi ve bizden istediği şeyler çok açık. Başarılı bir şekilde devam edeceğimizi umuyorum” dedi.

Rekabet faydalı
Lionel Carole, daha çok çalışarak performansını arttırmak istediğini anlatarak, “Galatasaray ile kontratım var. Bunu devam ettirmek istiyorum. Galatasaray’ı da en iyi şekilde onore etmek ve kendimi burada kanıtlamak istiyorum” şeklinde görüş belirtti.

Fransız futbolcu, görev yaptığı sol bekte forma rekabetinin olacağını dile getirerek, “Ben geçen sezon da formayı giymek için çok zorluklar çektim. Oynayamadığım dönemler oldu. Galatasaray gibi takımlarda forma rekabetinin üst seviye de olması çok iyidir. Takımımızda her pozisyonda iyi bir forma rekabeti var. Bunun da faydalı olacağını düşünüyorum” değerlendirmesinde bulundu.

‘Her yerde olabilir’
Lionel Carole, İstanbul Atatürk Havalimanı’nda yaşanan terör saldırısının kendilerini nasıl etkilediğine yönelik bir soru üzerine, şu yanıtı verdi: “Bu konuyla ilgili takımın içinde fazla konuşma olmadı. Ancak her türlü terör saldırısı çok üzücü. İnsanlar için çok acı durumlar. Bunun nerede olduğunun bir önemi yok. Dünyanın herhangi bir yerinde olabilir. Sonuç olarak bu çok acı bir durum.”

Galatasaray’a uyum sağladığını söyleyen Carole, bu sezona daha umutla bakıyor.

Yorumlar | 0
üye profil