Caner Erkin'den Van Persie'ye cevap!

A Milli Takım oyuncuları Caner, Yasin ve Şener basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Yayınlanma Tarihi: 07.10.2015 16:48
Değiştirme Tarihi: 07.10.2015 16:52

A Milli Takım oyuncuları Caner Erkin, Yasin Öztekin ve Şener Özbayraklı basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Fenerbahçe'nin Hollandalı yıldızı Van Persie dün "Bana 'Neden?' diye  sormayın ama onlar (Türkiye) kesinlikle puan kaybedecek" demişti. İki milli yıldız Caner ve Şener'den takım arkadaşı Van Persie'ye yanıt geldi.

Van Persie ile konuştuklarını ifade eden Caner, "Bu onun düşüncesi. Biz tabii ki öyle düşünmüyoruz. 6 puan çantada keklik değil. Maçlar 0-0 başlıyor. Onlar da kaybedebilir. Biz 2 maça da kazanmak için çıkıyoruz. 4 puan alırsak play-off'a gideceğiz. Bunu Hollanda'ya bırakmayacağız. Kendi maçlarımızı almalıyız" diye konuştu.

"Şener: Nasıl bir gücümüz olduğunu son maçta gösterdik"

Şener ise "Zorlu maçları atlattık. Tüm arkadaşlar adına söyleyeyim, sabırsızlıkla maç saatini bekliyoruz. İnançlıyız. İhtiyacımız olan puanları almak istiyoruz. Şu anda hem kulübümde hem Milli Takım'da oynuyorum. Çok mutluyum. Van Persie şu anda rakibimiz. Bunu söylemesi çok normal. Son maçta nasıl bir gücümüz olduğunu gösterdik. Belli bir rekabet olacak. Biz 2 maçta da galip geleceğiz. Gruplara kalacağız" diye konuştu.

Yasin Öztekin de şu açıklamayı yaptı: "Çek Cumhuriyeti karşısında 3 puan almak istiyoruz. Herkes çok istiyor, çok iyi çalışıyor. 2016 Avrupa Şampiyonası'na gitmek istiyoruz. Rakibimiz agresif oynayan bir takım. Bizi ilgilendirmiyor. Kendi oyun şeklimizi sahaya yansıtırsak kazanacağımızı düşünüyorum. Her şeyi değiştirdik. Şu an iyi durumdayız. Sadece kendi maçlarımıza bakıyoruz. Gitmeden önce Sneijder'le konuştuk. Arada şakalaşıyoruz. Yendiğimiz anda sohbet ediyoruz."