Caner Erkin'in sakatlığı hakkında şok iddia!

Antalyaspor maçında sol aşil tendonu kopan ve en az 4 ay sahalardan uzak kalacağı açıklanan Caner Erkin'in sakatlanma sebebiyle ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Akşam Gazetesi'nde yer alan iddiaya göre Caner, sakat olmasına rağmen Fatih Terim ile yaşanan krizi daha da derinleştirmemek için A Milli Takım'a gitti ve oynadı.

Yayınlanma Tarihi: 26.10.2016 11:42
Değiştirme Tarihi: 26.10.2016 11:42
Caner Erkin'in sakatlığı hakkında şok iddia!

Antalyaspor maçında aşil tendonu kopan Beşiktaşlı Caner Erkin'in sakatlığının yankıları devam ediyor.

39 günde 10 maça çıkan 28 yaşındaki futbolcunun, sakat olmasına rağmen büyük bir fedakarlık örneği göstererek A Milli Takım'a gittiği ortaya çıktı.

İşte 30 Eylül ile 2 Ekim günleri arasında sakatlığa zemin hazırlayan gelişmeler:

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, kötü geçen Euro 2016 sonrası Arda Turan, Gökhan Gönül, Burak Yılmaz, Selçuk İnan ve Caner Erkin'i Hırvatistan maçı kadrosuna dahil etmedi. Bu beş oyuncunun alınmaması gündeme bomba gibi düştü ve bir savaş başladı.

Terim, 30 Ekim günü Ukrayna ve İzlanda maçlarının aday kadrosunu açıkladı. Beş oyuncu yine yoktu. Caner Erkin, Beşiktaş formasıyla 1 Ekim günü Rizespor deplasmanında 90 dakika sahada kaldı. Maçın ardından sol aşil tendonunda ağrı hisseden 28 yaşındaki oyuncuya kulüp doktoru Sarper Çetinkaya tarafından kendi kanından trombosit nakli yapıldı.

Tarihin en bahtsız futbolcusu!

TEK İDMANLA UKRAYNA MAÇINA..."
Caner de A Milli Takım'a çağrılmadığı için 4 günlük izinde toparlanacaktı. Ancak 2 Ekim günü ilginç bir gelişme yaşandı. Hasan Ali Kaldırım, sakatlığı nedeniyle kadrodan çıkartıldı. Fatih Terim, Caner Erkin'i aday kadroya çağırdı.

28 yaşındaki yıldıza, "Sakatlığın var. Gitmesen daha iyi olur" telkininde bulunuldu. Ama yaşanan kriz nedeniyle Caner Erkin, "Gitmem gerekiyor. Yoksa 'Fatih Terim'e tavır yaptı' derler. Böyle olmasını istemiyorum. A Milli Takıma gideceğim" dedi. 

Beşiktaş'ın yıldızı, 3 Ekim günü Konya'daki milli takım kampına dahil oldu. Ama sakatlığı nedeniyle son iki antrenmana çıkmadı.

Son idmanda yer alan Caner Erkin, Ukrayna maçında sahaya çıktı. Aşil tendonundaki hasar daha da büyüyen milli oyuncu, üst üste 4 zor maç oynadı ve Antalya önünde aşil tendonu koptu. (Akşam)

Caner'in yokluğunda 4 senaryo
Kartal, teknik direktörünün isteği doğrultusunda devre arasında sola takviye yapacak. Güneş, “Hayır” derse çözüm takım içinde aranacak.