Candaş Tolga Işık ve Göktuğ Sevinçli'den Ajax-Beşiktaş maçı sonrası önemli yorumlar

Exxen'de canlı olarak futbolseverlerle buluşan Ajax-Beşiktaş Şampiyonlar Ligi mücadelesi ardından Göktuğ Sevinçli ve Candaş Tolga Işık, önemli değerlendirmelerde bulundu. 

Yayınlanma Tarihi: 29.09.2021 13:56
Değiştirme Tarihi: 29.09.2021 14:08
Candaş Tolga Işık ve Göktuğ Sevinçli'den Ajax-Beşiktaş maçı sonrası önemli yorumlar

C Grubunda temsilcimiz Beşiktaş, Ajax'a deplasmanda 2-0 mağlup oldu. Maç sonrası Exxen canlı yayınında gazeteci Candaş Tolga Işık ile Göktuğ Sevinçli yorumlarda bulundu. Candaş Tolga Işık, sosyal medyada Beşiktaş ile ilgili yapılan olumsuz yorumlara sert tepki gösterirken, bu yorumları yapanlar için 'müptezeller, insan bile değiller' dedi.

CANDAŞ TOLGA IŞIK'IN AÇIKLAMALARI

Beşiktaş'ı önce tebrik ediyoruz. İmkansızlıklar içerisinde yapılabilecek buydu, yaptılar. Olacağı buydu. Beşiktaş bu duruş ve dirençle, bundan sonra her şey olunda giderse, bir tavrı olabileceğine dari sinyaller verdiler. Türkiye'de ne yazık ki, futbol dışı her şey konuşulduğu için futbola dair kimsenin fikri kalmadı. 

"BU YAŞTA ÇOCUKLARIN ARTIK İLK 11'DE OYNAMALARI GEREKİYOR"

Berkay ile Serdar'ı öncelikle tebrik ediyorum. 2003 doğumlu iki tane oyuncunun Beşiktaş'ta sahada olması bir haber değeri yok. Çünkü bugün Ajax'ta sahadaki iki futbolcu Anthony ve Gravenberg, biri 2000 diğeri 2002 doğumlu. Bu adamların ikisi de Ajax'ın iki yıldızı. 2003 doğumlu olmak 'genç futbolcu' demek değil. Bu  yaşta bu çocukların artık takımlarında ilk 11'de oynamaları gerekiyor. 

"KENAN'IN LİSANSINA BAKSINLAR"

Beşiktaş'ta Dortmund maçında olduğu gibi, takımın performansıyla alakasız, takımı aşağı çeken oyuncular var. Kenan Karaman'ı eleştirecek bir şey bulamıyorum. Benim lügatımda onu eleştirecek kelime kalmadı. Lisansına filan baksınlar, profesyonel futbolcu mu gerçekten. Bu nasıl futbol oynamak? Bu nasıl kendi kendini sorgulamamak, içler acısı bir oyun. Sahadaki arkadaşlarına ayıp bu performans. Konya ovasında sohbete çıkmış gibi attılar ilk golü. Umut Meraş da Rıdvan da ilk 15 dakika sol kanada çok iyi tedbir aldılar.

Ben Can'ı beğendim takımda yeni olmasına rağmen hiç sırıtmadı. Oyunun genelinde sanki ilk 11'de sürekli oynuyormuş gibiydi. Umut Meraş'ı beğendim. Rıdvan'ı ilk yarıda beğendim. Ersin'i beğendim, maçın önemli işlerini Ersin yaptı. 4-5 tane bire birde çıkardığı top var. Ersin'in performansı farkın artmamasında etkili oldu.