Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Genç yıldızdan Beşiktaş açıklaması!

Genç yıldızdan Beşiktaş açıklaması!

Altınordu'nun savunma oyuncularından Çağlar, Beşiktaş'tan gelen transfer teklifi üzerine şunları söyledi: "Beşiktaş'ın teklifini Başkanımız Seyit Mehmet Özkan benimle paylaştı, ancak burada 'Bir sezon A Takım forması giymek' gibi değişmez bir kuralımız var."

05.01.2016 16:48

PTT 1. Lig ekiplerinden Altınordu'nun genç oyuncularından  Çağlar Söyüncü, takımıyla başarılı bir sezon geçirmek ve A Milli Takım ile  Fransa'ya gidebilmeyi öncelikli hedef olarak belirlediğini söyledi.

Çağlar Söyüncü, kulübün internet sitesinde yer alan açıklamasında,  futbola 10 yaşında forvet olarak başladığını, forvet arkası ve ön libero  mevkilerinde görev yaptıktan sonra savunmaya geçtiğini kaydetti.

Farklı mevkilerde görev yapmasının gelişimini hızlandırdığını  vurgulayan Çağlar, "Amatör kümede oynarken önce A Takım'a hemen ardından 20 yaş  altı ve A Milli Takım'a kadar çıkmak, kulübüm ve benim adıma çok gurur verici"  ifadelerini kullandı.

Şu anda iki odak noktasının bulunduğunu belirten 20 yaşındaki  futbolcu, "Birincisi Altınordu'da başarılı bir sezon geçirmek, diğeri ise A Milli  Takım ile Fransa'ya gidebilmek" dedi.

Genç savunma oyuncusu, Altınordu formasıyla şampiyonluk yaşamasının  kulübünün hedefleri açısından büyük önem taşıdığını anlatarak, "Önümüzde büyük  bir fırsat var. Devreyi  24 puanla 11. sırada bitirmemize rağmen, lider  Elazığspor'un sadece 5 puan gerisindeyiz. İlk 6 ile aramızda ise 2 puan fark var.  Geçen sezon başardıklarımızla futbolseverlerin zihninde çok olumlu bir imaj  oluşturduk ve bunu sürdürdüğümüzü düşünüyorum" değerlendirmesinde bulundu.

Beşiktaş'tan gelen transfer teklifi üzerine de görüşlerini dile  getiren Çağlar şunları söyledi: "Beşiktaş'ın teklifini Başkanımız Seyit Mehmet Özkan benimle paylaştı  ancak burada 'Bir sezon A Takım forması giymek' gibi değişmez bir kuralımız var.  Kulübü bu haklı kurallarla yöneten başkanımızın kararına saygı duyuyorum. Yetişen  her genç, kulübe olan borcunu ödemeden giderse güçlü Altınordu markası gelişimini  sağlıklı bir şekilde sürdüremez."

Çağlar Söyüncü, rol modelinin Barcelona ve İspanya'nın unutulmaz  kaptanı Puyol olduğunu bildirirken, Fenerbahçe'nin eski oyuncusu Lugano'nun da  hırsını ve fırsatçılığını beğendiğini kaydetti. 

Yorumlar | 0
üye profil