Çağlar Söyüncü'den dikkat çeken açıklamalar: İngiltere'de ülkemi temsil etmekten dolayı çok mutluyum

Leicester City'de gösterdiği performansla herkesin konuştuğu isim haline gelen Milli yıldızımı Çağlar Söyüncü, Everton'a karşı oynayacakları maç öncesi açıklamalarda bulundu. İngiltere'de ülkemizi temsil ettiği için çok mutlu olduğunu ifade eden Çağlar Söyüncü, taraftarın gösterdiği ilgiden de memnun olduğunu belirtti. 

Yayınlanma Tarihi: 30.06.2020 12:46
Değiştirme Tarihi: 30.06.2020 12:46
Çağlar Söyüncü'den dikkat çeken açıklamalar: İngiltere'de ülkemi temsil etmekten dolayı çok mutluyum

Kariyerini İngiltere Premier Lig ekiplerinden Leicester City'de sürdüren Çağlar Söyüncü, kulübün resmi internet sitesine açıklamalarda bulundu. İngiltere'de Türkiye'yi temsil ettiği için çok mutlu olduğunu söyleyen Çağlar Söyüncü, 'Leicester City'yi destekleyen birçok Türk taraftar var ve kulübün bunu hak ettiğine inanıyorum.' dedi.

Premier Lig tablosunda 55 puanla 3. sırada bulunan Leicester City, 54 puanlı Chelsea'nin 1 puan önünde, 63 puanlı M. City'nin ise 8 puan gerisinde yer alıyor. 

Yarın Everton ile karşılaşacakları maç öncesi de değerlendirmelerde bulunan Çağlar Söyüncü, Premier Lig'de kolay maçın olmadığını söyledi. Takımlarının genç ve yetenkli futbolculardan oluştuğunu ifade eden Çağlar Söyüncü, Everton'a karşı iyi bir maç çıkarabileceklerini dile getirdi. 

Hocası Brendan Rogers ile ilgili de açıklamalarda bulunan Çağlar Söyüncü, Rogers'ın özellikle genç oyunculara çok faydası olduğunu ve sürekli onunla konuştuğunu ifade etti. Kişisel olarak kendisine de çok yardımı dokunduğunu söyleyen hocası için Çağlar, 'Harika bir kariyeri var, sorabileceğim her şeyi soruyorum' dedi. 

Koronavirüs nedeniyle maçların seyircisiz oynanması için 'bana tuhaf geliyor' diyen Çağlar, taraftarın kendisine ve takım arkadaşlarıan gösterdiği ilgi için de çok mutlu olduğunu belirtti.


Kaynak: AA