Çağla Büyükakçay alkışlarla

Çağla Büyükakçay alkışlarla

ABD Açık'ta 2. tura çıkarak tarihe geçen Çağla Büyükakçay, daha ileri gidemedi.

Turnuvanın 14 numarası, eski Wimbledon şampiyonu Petra Kvitova ile karşı karşıya gelen milli raket, başa baş bir mücadele sergiledi. Tie-break’e taşıdığı ilk seti kılpayı kaçırdı, önde girdiği ikinci seti de kaybederek elendi.
Sezonun ikinci grand slami ABD Açık’ta Çağla Büyükakçay’ın serüveni sona erdi. İlk turda Amerikalı Irina Falconi’yi sadece 59 dakika süren maçta iki sette rahat geçen milli tenisçi, ikinci turda turnuvanın 14 numaralı seribaşı Petra Kvitova ile karşı karşıya geldi. Eski Wimbledon şampiyonu karşısında başa baş bir oyun ortaya koysa da yenilmekten kurtulamadı.

İlk sete rakipler karşılıklı servisler kırarak başladı. Üçüncü ve dördüncü oyunu kaptıran Çağla, beşinci, sekizinci, dokuzuncu, onuncu ve onikinci oyunları önde bitirdi. Sonuna dek başa baş giden oyun tie-break’e kadar taşındı. Tie break’in ilk iki setini alan milli tenisçi, sonrasında oyundan düştü. Bir daha sayı alamayan rakibine karşı Çek raket, Tie-break’i 7-2, ilk seti de 7-6 kazandı.

2. sete iyi başladı
Çağla ikinci sete iyi başladı, ilk oyunu aldı. Rakibinin eşitliği sağlamasının ardından, üçüncü oyunda yeniden üstünlük sağlayan temsilcimiz, dörtte tekrar durumu berabere yapan Kvitova karşısında beşinci oyunda ise 3-2 öne geçti. Ancak bu andan sonra hiç oyun alamayan Çağla’ya karşı deneyimli tenisçi ikinci seti 6-3 kazanmasını bildi.

ABD Açık’ta 2. tura yükselen ilk Türk raket olan Büyükakçay daha ileri gidemedi ve turnuvaya veda etti. İpek Soylu ve Marsel İlhan’ın ön elemeleri geçemediği organizasyonda, teklerde başka temsilcimiz kalmadı.

Rakibini değerlendiren Kvitova, “Çağla son zamanlarda kendisini sürekli geliştiren bir tenisçi. Elde ettiği başarıların farkındayım” dedi.

Görüntülenme : 0 Yayınlanma Tarihi: 01/09/2016 05:24:34

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin