Büyük pişmanlık: İngiliz ekibi, Erling Haaland'ı beğenmeyip almamış

Alman ekibi Borussia Dortmund'da fırtına gibi esen 20 yaşındaki Norveçli forvet Erling Haaland ile ilgili çarpıcı bir açıklama geldi. 

Yayınlanma Tarihi: 23.02.2021 14:10
Değiştirme Tarihi: 23.02.2021 14:10
Büyük pişmanlık: İngiliz ekibi, Erling Haaland'ı beğenmeyip almamış

Spor Arena'da yer alan habere göre, şu sıralar Avrupa'nın en çok konuşulan futbolcuları arasında yer alan ve şimdiden önümüzdeki yılları domine etmesi beklenen Erling Haaland ile ilgili İngeltere'de önemli bir iddia konuşuluyor. 

Haaland'ın bir önceki kulübü olan Molde'ye transfer olmadan önce Everton tarafından denendiği ancak beğenilmediği ve yetersiz bulunduğu ifade edildi. Konuyla ilgil açıklama Everton'ın transferden sorumlu eski yöneticisi Ian Atkinks tarafından yapıldı. 

Atkins, ''Scout ekibimiz Haaland'ı izlemiş ve ona tam puan vermişti. Everton akademisinde 4 gün denendi. Ancak denemelerde yeterince iyi olmadığına karar verildi. Scout ekibimizin başı Brian King onun gerçekten yetenekli olduğunu söylüyordu ama denemelerde beğenilmeyince elden kaçmış oldu.'' sözlerini kullandı.

Haaland, henüz 20 yaşında müthiş bir performans ortaya koyarken kısa süre içinde Avrupa'nın elit forvetleri arasına girdi. Dünya devlerinin peşinde olduğu Norveçli golcünün güncel piyasa değeri ise 110 milyon euro olmuş durumda.