Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Bütçeden sapan cebinden öder

Bütçeden sapan cebinden öder

Devrim niteliğinde karar için kolları sıvayan Başkan Özbek üyelere planları açıkladı: “Galatasaray’ın kendi kriterleri olmalı. Artık, ‘Ben transferi yaptım; oldu eyvallah’ demek yok. Denk bütçeden saparsan farkı da cebinden ödersin.”

12.10.2016 02:01

Devrim niteliğinde karar için kolları sıvayan Başkan Özbek üyelere planları açıkladı: “Galatasaray’ın kendi kriterleri olmalı. Artık, ‘Ben transferi yaptım; oldu eyvallah’ demek yok. Denk bütçeden saparsan farkı da cebinden ödersin.”

Galatasaray'da önemli gelişmeler yaşanıyor. 500- 600 milyon dolar gelir beklenen Riva projesi ile sarıkırmızılı yönetimin ilk amacı borçları sıfırlamak. Başkan Dursun Özbek'in ikinci planı ise 'Galatasaray Kriterleri' ile mali bağımsızlığı kalıcı kılmak. 22 Ekim'de Riva için yapılacak Olağanüstü Genel Kurul'un ardından sarı-kırmızılı yönetimin tüzük değişikliği için de kongreye gideceği kaydedildi. Tüzükte istenen değişiklik gerçekleşirse, denk bütçeden fazla borçlanan yönetim, aradaki farkı cebinden ödeyecek.ARTIK BORCA TAHAMMÜL YOKBu konuda üyelere bilgi veren ve hukukçularla da görüştüklerini belirten Dursun Özbek, "Galatasaray'ın kendi kriterleri olmalı. 'Ben transferi yaptım; oldu eyvallah' demek yok artık. Denk bütçeden saparsan ödersin. Tüzük değişimi gerçeğe dönüşecek. Çünkü biz bu sürekli borçlanan yapıya daha fazla tahammül edemeyiz. Mali bağımsızlık olursa, sportif başarı da kaçınılmaz olur" diyerek durumu özetledi.'GALATASARAY ALTYAPIDA ÖNCÜ OLACAK'Başkan Özbek, altyapının gelişmesi için çalıştıklarını belirterek şu bilgileri verdi: "Florya 80 dönümdür, 250 dönümlük arsaya gitmeyi planlıyoruz. Burada 8 ya da 9 nizami futbol sahası olacak. Bu projeyi hayata geçirmek çok basit."A TAKIM FLORYA'DAN TAŞINIYORGalatasaray, altyapıyı Beykoz'a, A Takımı ise Aslantepe'ye yakın bir yere taşıyacak. A Takımı'nın maç günleri stada rahat ulaşmasını isteyen yönetim, Kemerburgaz ve Gaziosmanpaşa civarında arazi arayışlarında sona geldi. Riva ve Florya projeleri için Emlak Konut GYO ile ön protokol imzalayan Galatasaray, bu anlaşma ile Beykoz'daki 80 dönümlük eski arazisini de geri kazandı. 85 dönümlük Florya'da 23 dönümün tapusunu elinde tutan Galatasaray, Hazine'ye ait 44 dönüm için ise her sene 1.2 milyon lira kiralama bedeli ödüyor

BAY RİEKERİNK ZATEN ALTYAPININ USTASIBaşkan Dursun Özbek, 14 yaşındaki Mustafa Kapı ile gurur duyduklarını belirtip altyapı ve Riekerink'e övgüler yağdırdı: "Bay Riekerink altyapı için önemli bir değer. Kariyeri A takıma hocalık yapmak için de yeterlidir. Başta tenkit aldık ama bugün son derece başarılı gidiyor. Ayrıca yaş gruplarının maçlarına gitmesi ve orada da heyecan oluşturması önemli."

SABAH YAZMIŞTIDursun Özbek'in üyelere anlattığı projeleri, SABAH 2 Ekim'de 'Devrim' başlığı ile okurlarına duyurmuştu. Haberde, Galatasaray'ın Riva'dan sağlanacak gelirle borçlarını tamamen kapatacağı ve artık borçlanan yönetimlerin aradaki farkı cebinden ödeyeceği belirtilmişti.

ŞAMPİYONLAR LİGİ'NDE FİNAL ADAYI OLABİLİRİZUEFA'dan alınan yasak nedeniyle bu sezon Avrupa'ya gidemeyen G.Saray'da Başkan Özbek, gelecek yıllar için çıtayı en yukarı koyduGalatasaray Başkanı Dursun Özbek, sponsorluk imza töreninde taraftarı heyecanlandıracak açıklamalarıyla dikkat çekti: "Galatasaray'ın belini büken geçmişten gelen borçlarından dolayı ödediği yüksek seviyedeki faizlerdir. Riva ve Florya projeleri bu kanamayı durduracak. Futbol takımı bu sene kar edecek. Önceki sene 55 milyon Euro olan zararımızı, geçen sene 17 milyon Euro'ya düşürdük. Futbol takımımız çok değerli bir marka. Gelirleriyle Türkiye'deki en yüksek futbol takımı. Ancak senede 120 milyon liralık faiz sarmalının içine girince bütün eliniz, kolunuz bağlanıyor.ÖNÜMÜZDE BAŞKA BİR CEZA İÇİN KARAR YOKŞampiyonlar Ligi'nde final oynamak bizim en büyük hedeflerimizden birisi. Zaten bu fikir Galatasaray'da her zaman vardır. Bunu yapacağını da daha önce elde ettiği başarılarla göstermiştir. Galatasaray'ın bugünkü mali yapısını zora sokan korkunç bir faiz gideri var. Bu borç yükünden kurtulmamızla beraber sportif başarı zaten arkasında bekliyor. Önce biz bu borç yükünden kurtulalım, ondan sonra müsait gelirlerimizle en iyi takımı kurup Şampiyonlar Ligi'nde final adayı olabiliriz. G.Saray'ın UEFA ile yaşadığı sorun 2014 yılı ve öncesinde yapılan harcamalardan kaynaklanıyor. Cezayı aldık ve böylece ortadan kalktı. Önümüzde başka bir karar yok."168 MİLYON GİDER!Riva'yı kurtuluş olarak gören Galatasaray'da Dursun Özbek üyeleri bilgilendirme toplantılarına başladı. Başkan yaptığı sunumlarda gider kalemlerini tek tek açıkladı. Yıllık 150 milyon Euro geliri olan Galatasaray'ın giderleri ise 168 milyon Euro'yu buluyor. Gelirlerin 2020'ye kadar temlik edildiği, her sene 40 milyon Euro'ya yakın bankalara faiz-kur farkı ödemesi yapıldığı vurgulandı.SİGARA UYARISI!Galatasaray Kulübü'nün, Ekim ayı olağan toplantısı bugün yapılacak. Sarı-kırmızılı kulüp, resmi sitesinden konuyla ilgili yaptığı duyuruda ilginç de bir uyarıda bulundu. G.Saray Lisesi Tevfik Fikret Salonu'ndaki toplantı için "4207 sayılı yasa gereği; eğitim kurumları içinde sigara içilmesi kesinlikle yasaktır" notu düşüldü. Üyelerin salonda sigara içme yasağına uymamaları nedeniyle böyle bir uyarıda bulunulduğu öğrenildi.SAKATLARDA SON DURUMÜç oyuncunun kesin durumu yarın netlik kazanacak ancak G.Birliği maçına yetişmeleri zor.Wesley SneijderHollandalı'nın arka adalesindeki sertleşme Belarus maçında nüksetti. Fransa'ya karşı oynamadı.Hakan BaltaUkrayna maçında sakatlandı ve kadrodan çıkarıldı. Sağ uyluğunda ödem tespit edildi.Eren DerdiyokKalça ve kasığında meydana gelen gerilme yüzünden yürümekte bile zorlanıyor.

Yorumlar | 0
üye profil