Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Emenike'ye flaş uyarı!

Beşiktaş derbisinin ardından ligde ilk kez Kadıköy’e çıkacak olan Emmanuel Emenike, Bursa maçı öncesinde endişeli...

20.04.2015 10:40

Mersin İdmanyurdu ile Ziraat Türkiye Kupası’nda oynanan rövanş maçının ikinci yarısında oyuna giren ve taraftarın önce protestosu sonra da alkışını alan Emenike, Bursa maçı öncesinde Kadıköy’de taraftar tepkisinden çekiniyor. Topu her ayağına aldığında statta kopan uğultudan etkilenen Nijeryalı golcü artık bu tepkinin son bulmasını istiyor.

Beşiktaş derbisinde taraftarların gösterdiği protestonun ardından formasını çıkararak sahayı terk etmeye çalışan ve ardından güçlükle ikna edilen Emmanuel Emenike son dönemde yaşananlarla ilgili hislerini ve endişelerini şu sözlerle dile getirdi: 

“Bir anlık sinirle yaptığım olay hataydı ancak taraftarımız da bunun devamını getirerek olayı sürdürdü. Bir futbolcu kendi stadında, seyircisi önünde rahat oynamalı. Artık bu tepkiler son bulmalı. Hepimizin ortak bir amacı var o da şampiyonluk. Bugün maçımız var ve ben acaba nasıl tepkiyle karşılaşacağımı merak ediyorum.” 

"Sakin kal Emenike"

Bu arada teknik direktör İsmail Kartal, özellikle protesto anında oyundan düştüğü ve oyun disiplinine sadık kalmadığı için Bursa’ya karşı Emenike’yi yedek soyunduracak. Teknik heyet ikinci yarıyı da düşünerek oyuna dahil olmasını bekledikleri Nijeryalı futbolcuya tavsiyelerde bulundu.

Sezon başından beri başkan Aziz Yıldırım ve yönetimi protesto eden taraftar grubunun Bursa maçında Emenike’yi hedef alarak tüm stada bu tepkiyi yaymak istediğini anlatan teknik heyet, “Bu durumda sakin kalmalısın. Bazı taraftar grupları seni bilinçli olarak protesto edecek. Bu kişiler başkanımıza da her maç tepki gösteriyor. Ancak bu sefer senin üzerine gelebilirler, sakın tahriklere gelme” uyarısında bulundu.

Yorumlar | 0
üye profil