Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Bursaspor'da kent, diriliş için kenetlendi

Bursaspor'da kent, diriliş için kenetlendi

Bursaspor son haftalarda aldığı mağlubiyetlerin ve yöneticilerin istifasıyla yaşadığı şoku kentle birleşerek, diriliş için yeniden harekete geçti.

27.12.2015 19:54

Bursaspor'un 2009-2010 sezonunda yaşadığı şampiyonlukta takım kaptanı olan Ömer Erdoğan, 4 numaralı şampiyonluk forması, Bursaspor'un rahmetli efsane kaptanlarından Nejat Biyediç'in eşi Mirya Biyediç aracılığıyla sembolik olarak satışa çıktı. 

Formanın satışından elde edilen gelir Sırbistan Piryopole Devlet Hastanesi'ne  bağışlandı. Açık artırma üsülü satılan formayı Ocak aynda düzenlenecek Bursaspor Kongresi'nde başkan adayı olan Timur Turgay Noyan aldı.

Bursa kentinin yeniden diriliş için kenetlendiği gecede, Ömer Erdoğan,Mirya Biyediç ve Rumelisiad Başkanı Erol Kılıkçıer, Bursaspor başkan adayı Timur Noyan'a teşekkür etti.

Piryopole'nin "Sırbistan sancak bölgesinde bulunan müslüman halkın çoğunlukta yaşadığı küçük bir şehir" olduğunu ifade eden, Rumelisiad Yönetim Kurulu Üyesi Mahir Elbir sözlerine şözlerine şöyle devam etti:

"Forma geliriyle buradaki hastanenin kan dolabı da olmadığı için hastaların 120 km uzaklıktaki başka bir hastaneye sevk edilirken kan kaybından yaşama veda ediyorlar."

Yorumlar | 0
üye profil