Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Burak Yılmaz'a Gekas tuzağı!

Burak Yılmaz'a Gekas tuzağı!

Hamzaoğlu’nun, planlarında yer almayan Burak’ı gönderebilmek için Akhisar’da uyguladığı taktiği devreye soktuğu öne sürüldü.

26.08.2015 12:11

Hamzaoğlu’nun, planlarında yer almayan Burak’ı gönderebilmek için Akhisar’da uyguladığı taktiği devreye soktuğu öne sürüldü.

Eski kulübü Akhisar’da önce Yunan oyuncunun gelişine “Hakan Şükür, Umut tarzı pres yapan forvet istiyorum” diye karşı çıktı 

Başkanın kötü gidiş üzerine devre arası aldığı Gekas, Akigo’yu ligde tuttu ama bu bile Hamzaoğlu’nun gözüne girmesi için yetmedi 

Şimdi ise Sivas’ta 11’de olmadığını Selçuk&Sneijder’den öğrenen, Osmanlı’ya 2-1 yenikken çıkarılan Burak için benzer senaryo sahnede.

Sivas maçında kulübede tutulan, Madrid deplasmanına götürülmeyen Burak Yılmaz’ın Osmanlı maçında takım 2-1 gerideyken oyundan alınması Hamza Hamzaoğlu ile milli oyuncu arasındaki gerginliğin boyutunu ortaya koydu. Takımın başındaki ilk senesinde zorlu bir dönemden geçen ve sisteme müdahale etmeyen Hamzaoğlu kafasındaki takımı kurabilmek için değişim sürecini başlatırken forvette ise Burak Yılmaz aklının ucundan bile geçmiyor.

Hamzaoğlu milli oyuncuyu direkt olarak bir türlü kesemezken iddiaya göre bunun için Akhisar’ın başındayken Gekas’a uyguladığı taktiği devreye soktu. Hamzaoğlu, Akhisar’ı çalıştırırken ilk önerildiğinde Yunan yıldızı; Hakan Şükür, Umut Bulut gibi önde basan golcü istemesi nedeniyle veto etmişti. Ancak 2012-13’ün devre arasına son sırada girmesi üzerine başkan Hüseyin Eryüksel, hocasının muhalefetine karşın inisiyatif kullanarak Gekas’ı aldı.

Takıma katılmasıyla müthiş bir performansa imza atan Gekas, 15 maçta 12 golle Akigo’yu ligde tuttu. Sonrasında ise ücretindeki artışı beğenmediği için ayrıldığı iddia edildi. Ancak burada da Hamza Hoca’nın istediği parayı almasına set çekip ayrılmasına müsaade ettiği yorumları yapıldı.

İşte Burak ile Hamzaoğlu arasında yaşananların ardından akıllara Gekas-Niasse süreci geliyor. Burak’ı takımda düşünmeyen Hamzaoğlu, ‘kral’ için tavrını net olarak ortaya koymasa da tercihleriyle bunun sinyallerini veriyor. Burak, Sivas’ta 11’de olmadığını hocasından değil Selçuk ve Sneijder’den öğrendi. Osmanlı maçında takımın gole en çok ihtiyaç duyduğu anda oyundan alınması da operasyonun bir anlamda tescillenmesini sağladı.

West Ham tesadüfü!

Burak Yılmaz’ın West Ham United’dan transfer teklifi alması da enteresan bir şekilde Sivas maçında ilk 11’e alınmadığı döneme denk geldi. Hamzaoğlu’nun takımda istememesine rağmen bu konuda tavrını belirtmediği milli oyuncuya İngiliz ekibi önce 5 milyon Euro önerdi. Sonra rakam 7 milyona ardından da 9 milyona çıktı. Yönetim de West Ham’ın teklifini Burak’a iletirken “Gitmek ister misin?” diye sordu. Burak’ın yanıtı ise “Yollarsanız giderim ancak kalmak istiyorum” oldu.

G.Saray'da yıllık 2 milyon 850 bin Euro garanti ve 25 bin Euro da maçbaşı ücret alan tecrübeli futbolcunun yıllık kazancı 4 milyon Euro seviyesinde. West Ham da bu parayı Burak’a önerirken, İngiliz ekibiyle pazarlıklar sürüyor.

‘Niasse, Gekas’tan daha iyi’ demişti

Gekas’ın takımdan ayrılmasının ardından Oumar Niasse kadroya dahil olurken, Hamza Hamzaoğlu 26 Ekim 2013’te TRT Spor’da Gekas’ın gidişi ve Niasse’nin gelişi ile ilgili yaptığı “Geçen sene ligde kaldıysak Gekas çok önemli bir unsurdu ama sadece onun sayesinde kalmadık. Niasse, Gekas’tan daha iyi bir oyuncu. Niasse farklı özelliklere sahip. Gol vuruşları iyi, hem Gekas’tan daha fazla koşuyor savunma anlamında daha iyi işler yapıyor” açıklamasıyla tavrını açıkça ortaya koymuştu. (Sampiy10)

'Burak son sözünü söyledi' iddiası

Galatasaray’da teknik direktör Hamza Hamzaoğlu ile Burak Yılmaz arasında kriz büyüyor. Son yaşanan gelişmelerin ardından ikili arasında ipler kopma noktasına geldi.

Sivas deplasmanında yedek bırakılmasının ardından önceki akşam oynanan Osmanlıspor maçında da oyundan alınınca bu duruma tepki gösteren Burak Yılmaz’ın, Başkan Dursun Özbek’le görüşerek, İngiltere’nin West Ham kulübüne gitmek istediğini söyleyeceği öğrenildi.

Hamza Hamzaoğlu’nun kendisini takımında istemediğini düşünen Burak’ın, yakın çevresine ‘İstenmediğim yerde durmam’ dediği ifade edildi. Golcü oyuncunun, Başkan Dursun Özbek ile yapacağı görüşmede kendisi için West Ham’dan gelen teklifin değerlendirilmesini rica edeceği bildirildi.

İngiliz kulübünün bu transferi bitirebilmek için daha önce Burak için yaptığı 5 milyon Euro’luk teklifi 7 milyon Euro’ya çıkardığı öğrenilirken, pazarlık yapılması halinde bu rakamın 8 Milyon Euro’ya kadar yükseltilebileceği ortaya çıktı. Dün yıldız oyuncunun menajerleri İngiliz kulübüne ‘Bekleyin, Burak gelmek istiyor” mesajı gönderdi.

Galatasaray yönetimi ise Burak’ı satmayı düşünmüyor. Sarı-Kırmızılılar, taraflar arasındaki krizi bir an önce çözüp olayı tatlıya bağlamayı hedefliyor. Başkan Dursun Özbek, hem Burak Yılmaz hem de Hamza Hamzaoğlu’yla görüşerek bu sorun daha da büyümeden gerilime son vermeye çalışacak.

Yorumlar | 0
üye profil