Burak Yılmaz yere göğe sığdırılamıyor: Fransızlar çıldırdı!

Şampiyonluk yolunda son 3 maçı kalan Lille'de, sezona damga vuran milli oyuncumuz Burak Yılmaz'a yere göğe sığdırılamıyor. Son maçlarda neredeyse takımı tek başına sırtlayan Burak Yılmaz, Fransa'nın en çok konuşulan isimlerinin başında yer alıyor. Taraftarların bağrına bastığı Burak Yılmaz, Lille tesisleri önünde taraftarlar tarafından büyük bir coşkuyla karşılandı. 

Yayınlanma Tarihi: 07.05.2021 13:55
Değiştirme Tarihi: 07.05.2021 13:55

Lille taraftarı Ligue 1'de takımı şampiyonluğa koşturan milli futbolcumuz Burak Yılmaz'ı yere göğe sığdıramıyor. Burak Yılmaz tesislerin önünde taraftarlar tarafından böyle karşılandı.

ŞAMPİYONLUĞA SON 3 MAÇ

Burak Yılmaz'ın önderliğinde şampiyonluğa koşan Lille'in önünde üç maç kaldı. Şu anda PSG'nin 1, Monaco'nun 5 ve Lyon'un 6 puan önünde lider konumda bulunan Lille; Lens, St-Etienne ve Angers karşılaşmalarını kazandığı takdirde şampiyonluğa ulaşacak.

LILLE'DE GOL YÜKÜ 'BİZİM ÇOCUKLAR'IN ÜZERİNDE

Ligue 1'de şampiyonluğa koşan Lille'de Türk oyuncuların gol ve gole katkı istatistikleri dikkat çekti. İyi bir savunma takımı olan ve geçiş hücumlarında başarı elde eden Lille bu sezon 35 haftada 59 gol attı.

Lille'in bu gollerinin 23'ü Türk futbolcularından geldi. Burak Yılmaz 13, Yusuf Yazıcı 7 ve Zeki Çelik de 3 golle takıma katkı yaptı. Gol katkısı anlamında bakılacak olursa Lille'in ligde attığı 59 golün yaklaşık %60'ında milli futbolcularımızın gol veya asist katkısı bulunuyor.