Burak Yılmaz sosyal medya hesabından açıklama yaparak Çin'den özür diledi

2 yıl Çin'de forma giyen ve şu an Beşiktaş'ın oyuncusu olan Burak Yılmaz, geçtiğimiz günlerde Çin ile ilgili yaptığı açıklamalara sosyal medya üzerinden açıklık getirdi. Çin halkından özür dilediğini söyleyen Burak Yılmaz, ' İstemeden kırmış olduğum tüm Çin halkından, arkadaşlarımdan ve dostlarımdan özür dilerim.' ifadelerini kullandı. 

Yayınlanma Tarihi: 28.04.2020 15:42
Değiştirme Tarihi: 28.04.2020 15:42
Burak Yılmaz sosyal medya hesabından açıklama yaparak Çin'den özür diledi

Çin'de Beijing Guoan forması giyen Burak Yılmaz, koronavirüs salgınının sıfır noktası olarak bilinen Çin ile ilgili açıklamalarının ardından gündeme geldi. Katıldığı canlı yayınında Çin'den daha çok hastalık geleceğini söyleyn Burak Yılmaz, Çin'de top koşturduğu dönemde Çin pazarında gördükleri karşısında şok olduğunu ifade etmişti.

Burak Yılmaz bu açıklamasının ardından sosya medya hesapları aracılığıyla bir açıklama daha yaparak yanlış anlaşıldığını dile getirdi ve "Yaklaşık 2 sene futbol oynadığım Çin'de çok iyi ağırlandım. Yedikleri yemeklerin kültürlerinden gelen bir alışkanlık olduğunu, onlar için normal bir durum olduğunu söyledim. Bu nedenle diğer ülkelere göre hastalık çıkma ihtimalinin daha fazla olduğunu dile getirdim. İstemeden kırmış olduğum tüm Çin halkından, arkadaşlarımdan ve dostlarımdan özür dilerim." dedi. 

BURAK YILMAZ NE DEMİŞTİ?

Burak Yılmaz, katıldığı bir canlı yayında Çin'deki yemek kültürüyle ilgili şunları söylemişti:

"Ben Çin’den daha çok hastalık geleceğini düşüyorum orada yaşamış biri olarak. Bir gün merak ettim pazarlarına gittim. Ne yediklerinin ne içtiklerinin sınırı yok. Çin'de neler yeniyor neler yani. Pazarda gördüklerimden sonra şok olmuştum. Çok enteresan şeyler yiyorlar. Oradan daha çok hastalık geleceğini düşünüyorum. Köpek, onların yediklerinin yanında iyi kalıyor. Kültürleri böyle. Bir Türk'ün yaşayabileceği yer olarak görmüyorum. 2 sene kadar kaldım ve sonra geri döndüm ben de."